Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Verslo informacija
Naujas požiūris į augimo startą

Artėjant rudeninei sėjai, bendrovė „Linas Agro“ turi išskirtinių pasiūlymų žemdirbiams, siekiantiems vienu šūviu nušauti du zuikius – ir pakloti stiprius pamatus būsimam derliui, ir pagerinti mikrobiologinį dirvos aktyvumą.

Sunku būtų rasti žemdirbį, negirdėjusį apie biologinius produktus ir jų poveikį augalams bei žemei. Dažnas jau išbandė juos savo ūkiuose ir įsitikino gaunama nauda. Besikeičiantis klimatas, vis griežtėjantys reikalavimai cheminiams produktams ilgainiui privers kiekvieną ūkį savo technologijose naudoti aplinkai draugiškus produktus ir technologijas, todėl kuo anksčiau žemdirbiai savo praktikoje įgus naudoti biologinius produktus, tuo tvirčiau jausis pasirengę ateities iššūkiams.

Biologiniai produktai kartu su įprastu beicu

Biologiniai produktai reikalingi augalui nuo pat augimo starto, todėl artėjant žiemkenčių sėjai, pats metas pagalvoti apie inovatyvius sėklų paruošimo būdus. Pasak bendrovės „Linas Agro“ Technologijų vystymo ir mikroelementų prekybos vadovo Andriaus Lukoševičiaus, beicuojant sėklą įprastais beicais, verta pridėti biologinių produktų: Biomas Grow, Biomas Universal ir Biomas Protect. Toks sprendimas užtikrins greitą ir ilgalaikį poveikį stimuliuojant jaunų augalų šaknų sistemos vystymąsi ir antžeminės augalų dalies augimą.

„Šiemet „Linas Agro“ turi išskirtinį pasiūlymą savo klientams – „Dotnuva Baltic“ sėklų fabrike paruoštas sertifikuotas žieminių kviečių Etana veislės sėklas, beicuotas Vibrance Pro + Biomas Grow. Kol kas Lietuvoje nėra kitų įmonių, galinčių pasiūlyti javų sėklų, beicuotų ir bakterijomis“, – pabrėžia A. Lukoševičius.

Taip pat jis akcentuoja ypač gerą sprendimą sėklos beicavimui naudoti kartu Seednergy ir Biomas linijos produktus: Biomas Grow, Biomas Universal ir Biomas Protect. „Biomas linijos produktai duoda tiesioginę naudą augalų augimui ir gautas derliaus priedas jau tais pačiais metais su kaupu atperka investicijas, bet kartu duoda ir ilgalaikį efektą gerinant dirvožemį, didina humuso kiekį, gerina struktūrą ir fitosanitarines savybes“, – teigia A. Lukoševičius.

„Planuojantiems įsigyti sertifikuotas sėklas, rekomenduojame išbandyti žieminių kviečių veislės Etana sėklas, apdorotas beicu Vibrance Pro ir bakterijomis Biomas Grow“, – išskirtinį šio sezono pasiūlymą primena Andrius Lukoševičius

Bakterijos – neatskiriama dirvožemio dalis

Bakterijos yra neatskiriama dirvožemio dalis, formuojanti jo derlumo elementus ir kartu susijusi su sparčiu augalo augimu. Labai svarbu, kad sėklas nuo pirmos minutės dirvoje suptų joms draugiška aplinka. Tokias sąlygas galima sukurti sėklas beicuojant specialiomis bakterijomis, kurios saugo ir puoselėja augalą, vos jis pradeda dygti.

Šioje nuotraukoje matyti sėklos, kurios yra beicuotos cheminiu beicu ir apdorotos bakteriniu preparatu Biomas Grow. Akivaizdu, kad bakterijos yra gyvos ir patekusios į joms daugintis tinkamą terpę, praėjus vos pusantros paros, jau intensyviai dauginasi ir pradeda atlikti savo funkcijas. Bakterijų kolonijos apie kiekvieną sėklą suformuoja tam tikrą gyvybingumo „skafandrą“

Vos pasėjus sėklas į drėgną dirvą, bakterijos ima sparčiai daugintis ir iki sėklai sudygstant jau turime didžiules kolonijas bakterijų apie kiekvieną sėklą. Jos fiksuoja atmosferos azotą ir kartu atpalaiduoja fosforą iš dirvožemyje esančių netirpių junginių.

Kol sėkla pradeda dygti, apie ją jau susiformuoja palankesnės sąlygos jaunam daigui augti dėl didesnio maisto medžiagų kiekio šaknų zonoje. Taip pat sinergijoje su augalu bakterijos papildomai stimuliuoja augalo augimą, išskirdamos įvairius hormonus, rūgštis, kurias augalas lengvai pasisavina. Išaugus gerųjų bakterijų koncentracijai sumažėja žalingų mikroorganizmų kiekis, todėl augalai būna ir sveikesni.

Tiksliųjų bandymų rezultatai nepalieka abejonių

Tai, kad naudoti biologinius priedus prie beicų verta, įrodo tiksliųjų bandymų, atliktų šiemet Kėdainių rajone, rezultatai. Kontroliniame variante, veislės Etana kviečius beicuojant tik beicu Celect Trio, gautas 4,93 t/ha derlingumas. Prie beico pridėjus bakterinį produktą Biomas Grow (0,1 l/t), gautas 0,47 t/ha derliaus priedas. Pridėjus huminių rūgščių Iperen Humic (2 l/t) ir aminorūgščių Microfert (1 l/t), gautas 0,26 t/ha derliaus priedas, o naudojant trąšų sėklų beicavimui Seednergy (1 l/ha), gautas net 0,74 t/ha derliaus priedas.

Taip pat atlikti bandymai purkšiant produktą Organic šiaudų mineralizacijai pagerinti ir kartu beicuojant sėklą skirtingais biologiniais produktais. Organic derinys su Grow davė 0,183 t/ha derliaus priedą, su Universal – 0,250 t/ha derliaus priedą, o pridėjus vienu metu ir Grow, ir Universal, gautas 0,350 t/ha derliaus priedas.

2018-2019 m. atlikti gamybiniai bandymai parodė, kad žieminius kviečius beicuojant ir vėliau rudenį bei pavasarį pasėlius purškiant biologiniais produktais, galima gauti iki 0,98 t/ha derliaus priedą ir tai sudarytų apie 158 papildomus eurus iš hektaro.

„Nors savų produktų kuriama verte jau seniai neabejojame, prisipažinsiu, buvo kiek neramu laukiant šių metų derliaus rezultatų, – neslepia bendrovės „Bioversio“ verslo vystymo vadovas Martynas Paškevičius. – Niekam nepaslaptis, kad visoje šalyje pasėlius daugiau ar mažiau kankina pasikartojančios sausros, ūkiai dažnai dirba su labai mažu pelnu, o kartais ir nuostolingai. Tačiau ir šie metai patvirtino tas pačias tendencijas, kurias stebime nuo savo įmonės veiklos pradžios: augalų augimo starte panaudojus mikroorganizmus, pasiekiamas labai aiškus derliaus priedas, o tuo pačiu ir kyla pelningumas iš vieno hektaro“.

Žieminių kviečių sėklų apdorojimui panaudodamas mikroorganizmus, žemdirbys papildomai prie beico investuoja apie 3,5–7 Eur/ha ir praktiškai gali būti garantuotas dėl 200–500 kg/ha priedo, kuris užtikrina 20–50 Eur/ha papildomą pelną. Patrauklu ir tai, kad nereikia jokių papildomų važiavimų, užtenka tik kartu su beicu į tą patį tirpalą įpilti specialiai suformuluotus preparatus iš mikroorganizmų sporų.

„Iš bandymų akivaizdu, kad kuo sunkesni metai, kuo mažiau drėgmės, tuo didesnį pelną sugeneruoja mūsų produktų panaudojimas apdorojant sėklas. Augalai kur kas geriau pasiruošia visam vegetacijos periodui, vėliau pradeda stresuoti dėl drėgmės stygiaus ar kitų stresinių situacijų“, – patikina M. Paškevičius.

Tiekimas į rinką – tik po išsamių tyrimų

Bendrovės „Linas Agro“ ir „Bioversio“ bendradarbiavimą pradėjo šiemet. „Bioversio“ – tai lietuvių biotechnologų sukurta moderni laboratorija, kurioje gaminami veiksmingi ir ekologiški augalininkystei skirti biologiniai preparatai. Produktų pagrindą sudaro iš mūsų šalies dirvožemių atrinkti mikroorganizmai.

„Kurti produktus ir technologijas augalininkystei, paremtas mikroorganizmų panaudojimu, pradėjome 2015 metais. Analizuodami rinką pastebėjome, kad rinkoje yra nemažai žaidėjų, importuojančių tokius produktus, tačiau labai mažai dėmesio skiriama technologijoms: kaip ir kada teisingai juos panaudoti, kad atneštų daugiausiai naudos. Iš esmės tai gyvas produktas, todėl būtina įvertinti daugybę faktorių, nuo kurių priklauso sukuriama vertė. Todėl, nors produktus sukūrėme palyginti greitai, neskubėjome jų aktyviai pristatinėti rinkai. Iš pradžių nusprendėme atlikti išsamius gamybinius bandymus ūkiuose ir tiksliuosius bandymus LAMMC Žemdirbystės institute“, – aiškina Martynas Paškevičius.

„Būdami produktų kūrėjai ir gamintojai, mes patys vizituojame ūkius ir konsultuojame žemdirbius, kaip teisingai technologijose panaudoti mūsų produktus“, – užtikrina bendrovės „Bioversio“ verslo vystymo vadovas Martynas Paškevičius

Tik tada, kai buvo sukauptas solidus žinių ir praktikos pagrindas, kaip tikslingiausia naudoti mikroorganizmus žemės ūkyje, pradėti pokalbiai su potencialiais partneriais. „Džiaugiamės, kad tokia stipri kompanija kaip „Linas Agro“ sutiko su mumis bendradarbiauti. Labai atsargiai rinkomės partnerius, nes tikrai svarbu, ko siekia mūsų distributorius: ar tik trumpalaikės naudos, kuo daugiau ir pelningiau parduodant produktus, ar ilgalaikių tikslų, pateikiant ūkiams naudingus sprendimus ir užtikrinant tvarų ūkininkavimą“, – pabrėžia M. Paškevičius.

Sėklų apdorojimui rekomenduojami Biomas linijos produktai Grow, Universal ir Protect gerina augalų augimo startą, skatina šaknų vystymąsi, gerina maisto medžiagų prieinamumą, didina sėklų atsparumą ligų patogenams, skatina dirvožemio gyvybingumą. Svarbi savybė yra ta, kad šiuos biologinius produktus galima naudoti kartu su cheminiais beicais. Rekomenduojama norma – 100 ml/t sėklos.

Užsakymo Nr. 9941

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos