BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Verslo informacija
Lietuvos ekologiniams ūkiams – Austrijos gamintojo patirtis
Pasėlių priežiūros techniką pristato „Einböck“ rinkodaros vadovas Leopold’as Einböck’as

Bendradarbiavimo dvidešimtmetį su žemės ūkio techniką gaminančia Austrijos įmone „Einböck“ mininti „Dotnuva Baltic“ per ekologinės augalininkystės technologijų parodą-forumą „EKOAgrItech“ suteikė ūkininkams išskirtinę galimybę tiesiogiai susipažinti su šiuo gamintoju ir jo technika.

Austrijoje, kur gaminama visa šios įmonės technika, labai paplitusi ekologinė žemdirbystė, tad „Einböck“ orientuojasi į ekologinius ūkius. 

Įmonės pardavimų vadovo Martin’o Wagner’io (Martino Vagnerio) teigimu, šalyje ekologinė žemdirbystė užima 680 tūkst. ha, o ekologiniai ūkiai sudaro beveik 23 proc. visų ūkių.

„Turime rasti būdą, kaip išmaitinti pasaulį. Juk kiekvienas nori valgyti sveiką maistą. Piktžolės tampa vis atsparesnės augalų apsaugos produktams, todėl reikia rasti atsakymus, kaip su jomis kovoti“, – sakė M. Wagner’is ir pridūrė, kad pastaruosius 20 metų įmonė daug dėmesio skyrė būtent piktžolių kontrolės ir ekologinės žemdirbystės technikai tobulinti.


Per „EKOAgrItech“ parodą „Einböck“ pardavimų vadovas Martin’as Wagner’is pabrėžė, kad Austrijoje ekologinė žemdirbystė gana plačiai paplitusi 

Įmonė turi didesnę nei 40 metų mechaninio piktžolių naikinimo mašinų gamybos patirtį. Anot M. Wagner’io, mašinos nekenksmingos aplinkai ir puikiai gali pakeisti įprastą cheminę piktžolių kontrolę. 

Be to, „Einböck“ yra viena didžiausių pasaulyje mechaninių piktžolių naikinimo mašinų tiekėjų ir lyderių šioje kategorijoje.  

Savo asortimente turi net 7 tipų akėčių, kurias pritaiko prie skirtingų sąlygų, tad „Dotnuva Baltic“ kaip jos atstovas gali pasiūlyti padargą, atitinkantį kiekvieno ūkininko poreikius. 

Kaip teigė „Einböck“ pardavimų vadovas, įmonė turi 4 pagrindines produktų linijas: pasėlių priežiūros, žemės dirbimo, pievų priežiūros, sėjimo ir tręšimo. 

Patikimas partneris jau 20 metų 

„Šiemet minime bendradarbiavimo dvidešimtmetį, tad džiugu, kad gamintojas kartu su mumis dalyvauja šioje parodoje. Įmonės gamykla turi daug patirties, ją perima jau ketvirtoji karta, o tai rodo, kad šis laikotarpis buvo skirtas tobulėjimui ir naujų produktų paieškai“, – teigė „Dotnuva Baltic“ produktų vadybininkas Mindaugas Dikšaitis.

Anot jo, gamintojo mašinos parduodamos beveik kiekviename žemyne ir yra labai populiarios tarp ūkininkų dėl patogumo ir panaudojimo galimybių. Ir iš tiesų – skaičiai kalba patys už save. M. Wagner’io teigimu, 85 proc. technikos eksportuojama į daugiau nei 30 pasaulio šalių.

Anot „Dotnuva Baltic“ produktų vadybininko Mindaugo Dikšaičio, „Einböck“ mašinos labai populiarios tarp ūkininkų dėl panaudojimo galimybių

M. Dikšaičio teigimu, su „Einböck“ bendradarbiavimas nenutrūksta, nes abi įmonės visą laiką auga kartu. 

„Moka įsiklausyti į klientų poreikius ir geba juos patenkinti. Visada kreipia dėmesį į kokybę ir ieško naujų problemų sprendimo būdų. Nors po truputį įmonės valdymą perima vaikai, tačiau darbo principai ir mentalitetas išlieka tokie pat puikūs“, – komplimentų partneriams negaili „Dotnuva Baltic“ produktų vadybininkas.

„Tai, kad Lietuvoje pradėtas rengti ekologiniams ūkiams skirtas renginys, rodo, kad ekologinė žemdirbystė tampa vis populiaresnė Rytų Europoje ir Baltijos šalyse. Bet to, ūkininkams tai labai naudinga, nes susipažįsta su rinkos pasiūla. Smagu, kad šią dieną su „Dotnuva Baltic“, kuri yra mūsų atstovė jau 20 metų, esame ir mes“, – sakė M. Wagner’is.

Kaip teigė „Einböck“ rinkodaros vadovas Leopold’as Einböck’as (Leopoldas Einbokas), įmonė pirmą kartą Baltijos šalyse dalyvauja tokiame renginyje.

„Džiaugiamės, kad „Dotnuva Baltic“ šiame renginyje pristatė mūsų mašinas. Juk to ir siekiame – visame pasaulyje informuoti klientus apie naujoves ir jas pademonstruoti. Neabejoju, kad tokie renginiai tiek Lietuvoje, tiek Baltijos šalyse taps vis populiaresni“, – pridūrė „Einböck“ rinkodaros vadovas.

Naujiena technikos ekspozicijoje

Parodoje „Dotnuva Baltic“ surengė technikos ekspoziciją, kurioje akį traukė naujiena – pasėlių priežiūros akėčios Einböck Aerostar Fusion. Anot M. Wagner’io, jos skirtos ankstyvajam akėjimui, kol augalai dar maži ir jautrūs.


Pasėlių priežiūros akėčios Einböck Aerostar Fusion tinkamos daugelio augalų priežiūrai

Taip pat buvo galima iš arčiau apžiūrėti tarpueilių kultivatorių Chopstar, kuris zujo ir demonstraciniame lauke. 

„Šiuo kultivatoriumi galima purenti visų eilutėmis auginamų augalų tarpueilius – tiek javų, tiek kukurūzų ar sojų“, – trumpai pristatė M. Wagner’is. Su kultivatoriumi galima naudoti ir sekimo sistemą Row-guard, kurią parodoje ūkininkai taip pat galėjo apžiūrėti. 

Parodos lankytojai smalsiai stebėjo laukuose dirbančias „Einböck“ mašinas

Rotorinės akėčios Rotarystar, skirtos aeracijai, paviršinei plutai suardyti ir drėgmei išsaugoti, taip pat demonstruotos ne tik statiškai, bet ir lauko sąlygomis. 

„Tokie renginiai – vienintelė galimybė parodyti ūkininkams mašinas. Kai atsiranda naujų technologijų, reikia jas parodyti gyvai, o ne tik vaizdo įrašuose. Juk naudingiau stebėti, kaip mašinos dirba laukuose“, – apie lauko sąlygomis demonstruojamą techniką kalbėjo L. Einböck’as.

„Einböck“ rinkodaros vadovas Leopold’as Einböck’as pabrėžė, kad ūkininkams ypač svarbu gyvai pamatyti laukuose dirbančią techniką

Renginyje pristatytos ir rotorinės akėčios Aerostar Rotation su besisukančiais rotoriais, kurie išpurena dirvos paviršių ir naikina piktžoles be žalos augalams, taip pat pievų ganyklų priežiūros akėčios Pneumaticstar, išpurenančios viršutinį žemės sluoksnį ir iššukuojančios velėną. Tad ūkininkai tikrai turėjo į ką pasidairyti.

Anot M. Dikšaičio, per parodą ūkininkai labai domėjosi tarpueilių kultivatoriais ir akėčiomis. „Kalbant apie tarpueilių kultivatorius, ūkininkus domino ir sekimo sistema, skirta eilutėms sekti, galimybė sėti javus tarpueiliais kas 25 cm ir juos kaupti naudojant tarpueilių kultivatorius su sekimo sistemomis“, – teigė jis.

Užsakymo Nr. 11321
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos