Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Verslo informacija
Kviečia paroda „Agrovizija 2024“

Birželio 19–21 d. Akademijoje, Kėdainių r., šurmuliuos žemės ūkio technologijų ir inovacijų paroda „Agrovizija 2024“. Parodoje pristatomos inovatyvios auginimo technologijos, žemės ūkio technika, naujausios augalų veislės ir žemės ūkio mokslo žinios.

Tradicijų ir inovacijų pynė

Jau keturioliktą kartą paroda „Agrovizija“ kviečia žemės ūkio sektoriaus profesionalus ir visus, norinčius susipažinti su žemės ūkio technologijomis, išvysti ateities sprendimus, pasiklausyti mokslininkų pranešimų. Susitikime parodoje!

Ištikimi parodos lankytojai žino, kad joje pristatomos praktiškai pritaikomos technologijos, geroji žemės ūkio praktika, naujausi augalų apsaugos sprendimai, perspektyviausios veislės ir moderniausia technika. Ir visa tai pritaikyta Lietuvos sąlygoms.

Šiemet parodoje galima apžiūrėti net 568 bandomuosius laukelius. Be jau tradicinių mūsų laukų augalų – žieminių ir vasarinių rapsų, kviečių bei miežių – bus galima pamatyti ir retesnių – burnočių, sorų, sorgų, dygminų.

Į parodos bandomuosius laukelius sugrįžta linai. Lankytojai galės apžiūrėti naujausias miglinių bei pupinių žolių ir javų veisles.

Parodoje dera žinios ir dėmesys klientui.

Parodos tema – „Daugiau su mažiau“

Tęsdami tradicija tampančią diskusijų platformą, parodos diskusijų forume „Daugiau su mažiau“ kviesime pasikalbėti apie ūkininkavimą žaliojo kurso kontekste, inovatyvių ir skaitmeninių sprendimų svarbą nepamirštant viso ūkininkavimo pagrindo – dirvožemio.

Parodos temą „Daugiau su mažiau“ atspindi ir ekspozicijos, nes šiandienos aktualijos lemia žemdirbių norą ieškoti naujų, pažangių augalų mitybos sprendimų. Siekiama optimizuoti tręšimo sąnaudas kartu gaunant didesnį derlių ir tausojant dirvožemį.

Mokslininkų pranešimuose – įžvalgos ir rekomendacijos 

Parodos lankytojams parengta gausi šviečiamoji programa. Nemažai dėmesio bus skirta dirvožemiui, kuris yra maisto, pluošto auginimo ir kitų žiedinės ekonomikos išteklių pagrindas. Diskusijos ir pranešimai vyks „CropLife Lietuva“ diskusijų erdvėje, LAMMC ir kitų parodos dalyvių stenduose.

Viename iš LAMMC seminarų bus kalbama apie tai, kaip sukurti tvarias žemės ūkio sistemas, kuriose augalai, dirvožemio fauna ir mikroorganizmų įvairovė būtų pagrindiniai įrankiai siekiant mažinti maisto medžiagų nuostolius, ŠESD emisiją ir didinti anglies sekvestraciją.

Be to, kaip galimas sprendimas bus pasiūlyta agromiškininkystės praktika, kai sumedėję daugiamečiai augalai integruojami su žemės ūkio kultūromis.

LAMMC ne tik kuria naujas augalų veisles, bet ir tiria kitų augalų savybes. Siekiant išplėsti augalų biologinę įvairovę kintant klimatui, vis daugiau dėmesio skiriama pupiniams augalams. Parodos lankytojai galės pasiklausyti pranešimų apie netradicinių augalų (bolivinių balandų, avinžirnių ir kt.) auginimą ekologinėje sėjomainoje, pluoštinių kanapių naudojimą bioanglies gamybai.

Prie tvarumo siekio prisideda ir Integruotos kenksmingųjų organizmų kontrolės (IKOK) sistema. Parodos lankytojams bus pristatyta nauja IKOK sprendimų platforma, kuri suteiks prieigą prie įvairių sprendimų priėmimo sistemų ir meteorologinių duomenų visoje Europoje.

Parodoje mokslininkai ves seminarus apie bioorganinės kilmės atliekų panaudojimą žemės ūkyje, subalansuotą dirvožemio valdymą, agromiškininkystės tendencijas, naujausių technologijų taikymą žemės ūkyje. Taigi kiekvienas parodos lankytojas pagal savo interesus ras įdomių ir naudingų seminarų. Kviečiame jau dabar susipažinti su renginių programa ir susiplanuoti lankymo laiką.

Technikos demonstracijos ir šou

Žemės ūkio technikos demonstracijos ir pasirodymai (šou) jau tapo parodos tradicija. Pastarieji pagyvina parodą, jai suteikdami pramoginį atspalvį, o lankytojai turi progą pamatyti technikos galimybes įveikti specialiai tam parengtą trasą.

Šiųmetėje parodoje vyks purkštuvų ir skutikų pasirodymai. Demonstracijų metu 5 įmonės, parodos dalyvės, pristatys naujausius purkštuvus ir skutiklius. Plačiau apie pristatomos technikos charakteristikas bus galima sužinoti parodoje bendraujant su įmonių atstovais.

Naujovė – uždarosios perpylimo ciklo sistemos pristatymas

Uždarąją perpylimo ciklo sistemą (angl. CTS, Close transfer system), kuri leidžia purkštuvą pripildyti greičiau, paprasčiau ir saugiau nei įprastais būdais, palaiko daugybė augalų apsaugos produktų gamintojų, todėl su šia sistema galima naudotis įvairių produktų privalumais: ištuštinant talpyklą jungiamasis kamštis atsidaro, tada išvalomas ir vėl uždaromas, todėl talpykla tampa visiškai sandari; talpyklos ištuštinimo procesas yra pusiau automatinis, valdomas paprastu svirties paspaudimu, kai butelis užfiksuotas vietoje; greitas dozavimas.

Daugiau apie šios sistemos panaudojimo privalumus ir technines subtilybes galėsite išgirsti „CropLife Lietuva“ seminare, kurį ves kviestiniai lektoriai. Neišsigąskite anglų kalbos, organizatoriai pasirūpino vertimu į lietuvių kalbą.

„Swedbank“ – bankas ūkininkams

Lietuvos ūkininkai, žemės ūkio bendrovės ir įmonės jau daugiau kaip 10 metų banką „Swedbank“ vadina patikimu finansiniu partneriu. Banko specialistų sukaupta patirtis ir žemės ūkio verslo specifikos išmanymas suteikia galimybę pasiūlyti išskirtinę pridėtinę vertę kuriančius finansinius sprendimus žemės ūkio sektoriaus verslo atstovams.

Investicijos į žemės ūkį kasmet didėja ir dėl banko suteikto finansavimo. Nepaisant sudėtingų rinkos sąlygų ir pastarųjų metų iššūkių – pakilusių trąšų kainų ir nukritusių grūdų supirkimo kainų – šalies ūkininkai nepaliauja investuoti. Jiems bankas pristatys platų paslaugų spektrą: ilgalaikes paskolas, apyvartinių lėšų finansavimą, tiesioginių išmokų paskolas, žemės ūkio technikos ir naujų gamybos įrenginių finansavimą, tvaraus ūkininkavimo skatinimą.

„Swedbank“ stende dirbs visa komanda, besispecializuojanti žemės ūkio verslo finansavime. Jos nariai pasirengę gyvai aptarti rūpimas temas ir atsakyti į klausimus.

Susitikime parodoje

Visa lankytojui aktuali informacija pateikta parodos „Agrovizija 2024“ interneto svetainėje. Draugaukime ir socialiniame tinkle „Facebook“ (paskyra Agrovizija). Parodos planą rasite paspaudę nuorodą.

Lankytojų patogumui ir stengiantis išvengti spūsčių prie įėjimo į parodą, sudaryta galimybė iš anksto įsigyti elektroninius bilietus. Bilietus platina bilietai.lt. Įsigytas bilietas jums bus atsiųstas nurodytu el. paštu.

Aktyvuotas vienos dienos bilietas galios vieną pasirinktą parodos dieną arba visas tris parodos dienas, jei įsigysite trijų dienų bilietą. Tokiu būdu turėsite galimybę išsamiai apžiūrėti visas ekspozicijas ir išklausyti kuo daugiau seminarų – trijų dienų bilietas galios visą parodos laiką.

Siekdami būti dėmesingi šeimoms, vaikus iki 14 metų, atvykusius su suaugusiais, parodą kviečiame aplankyti nemokamai.

Užsakymo Nr. 11625
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos