Išmani sėja su KUHN sėjamosiomis
2015-09-16

KUHN kompanija yra gerai žinoma pasaulyje, kaip vienas didžiausių prikabinamos technikos gamintojų, garsėjanti preciziškais gamybos procesais. Paskutinius metus KUHN labai daug dėmesio skyrė naujų ir patobulintų sėjamųjų kūrimui bei gamybai.

Nauja minimalaus žemės įdirbimo sėjamoji ESPRO

ESPRO pirmą kartą buvo pristatyta agroverslo parodoje SIMA 2015. Šią ypač universalią sėjamąją galima naudoti su įvairiomis žemės dirbimo technologijomis: tausojančio ir negilaus dirbimo, arimine ir pan. Taip pat, galima greitai pritaikyti skirtingoms sėkloms - kviečiams, rapsams, sojoms, pupoms ir kitoms sėti.

Per pastaruosius dvejus metus 18 prototipinių sėjamųjų šešiose Europos valstybėse apsėjo daugiau kaip 18 000 ha žemės. Intensyvūs testavimo darbai įrodė ESPRO sėjamųjų paprastumą, patikimumą ir patvirtino mažesnės traukiamosios galios poreikį. Visa tai gerai įvertinus 2015 m. KUHN ESPRO sėjamajai buvo suteiktas metų padargo vardas. Tai puikus konstrukcijos ir gamybos įvertinimas, kurį pateikė netik teisėjai, bet ir parodos lankytojai apžiūrėję ESPRO 6000R ir ESPRO 3000 sėjamąsias.

Ekonomiškas sėjos sprendimas - KUHN MEGANT sėjamosios

Siekiant išlaikyti verslo pelningumą, ūkiams tenka nuolat ieškoti būdų sumažinti sąnaudas ir apsisaugoti nuo sunkiai prognozuojamos įvykių eigos, kaip kad javų kainos. Noragėlinė KUHN MEGANT sėjamoji sėklas išsėja ypač tiksliai, todėl yra puikus ir ekonomiškas sėjos sprendimas.

Ji yra gerokai lengvesnė už sėjamąsias su diskiniais kultivatoriais. Vidutinėmis darbo sąlygomis 150 Ag traktorius gali tempti 6 m MEGANT sėjamąją 10-15 km per valandų greičiu.

Į didelį 1800 l talpos bunkerį vienu kartu galima supilti iki 1200 kg kviečių sėklos. Viską susumavus, MEGANT siūlo išties konkurencingą 6 ha/val našumą ir kokybišką sėją su mažesnėmis degalų sąnaudomis ir galios poreikiu.

Mažas smulkmena - DIDELIS poveikis

Daugybė pasaulio ūkininkų jau naudojasi žemės ūkio programėlėmis savo išmaniuosiuose telefonuose (pvz., pagal pastarųjų metų tyrimus Prancūzijoje jomis naudojasi apie 70 proc. ūkininkų). KUHN sukurtos ir pasiūlytos programėlės mobiliesiems telefonams - kaip tik tai, ko ūkininkai ir tikisi iš naujų technologijų. Jas galima atsisiųsti iš GOOGLE PLAY ir APP STORE programų parduotuvių arba apsilankuus www.dojusagro.lt tinklalapyje:

  • Sėjamosios kalibravimo pagalbininkas. Tai kalibravimo pagalbininkas sėjamosioms ir sėjos sąlygų (sėklų tipui, kiekiui ir pan.) nustatymui palengvinti. Šioje programėlėje rasite ir sėjos normos konverterį iš sėklų/m2 į kg/ha.
  • KUHN „PreciSeed" . Ši programėlė padės sureguliuoti tikslios sėjos sėjamąsias PLANTER3 ir MAXIMA2 taip, kad pasirinktos rūšies sėklos būtų išsėtos reikiamu tankumu ir reikiamame gylyje, o trąšų išbėrimo ir mikrogranuliavimo mechanizmai veiktų tiksliai ir tinkamai.

Kodėl KUHN sėjamąją verta rinktis ariminę žemdirbystę propaguojančiam ūkininkui?

Greičiausiai visi sutiks, kad tinkama sėja lemia pusę derliaus. Taigi, ruošiant dirvą ir sėjant būtina atsižvelgti į sėjamų augalų poreikius ir laikytis tam tikrų agronominių taisyklių. Šiuo atveju toliau išvardytos 5 taisyklės yra puikios gairės ūkininkui:

1. Tinkamas sėjos tankumas ir paskleidimas: skirtingų augalų sėjos tankumas ir laikas yra skirtingas, be to, priklauso nuo žemės dirbimo sistemos ir dirvožemio tipo.

2. Tinkamas ražienų tvarkymas: tai ypač svarbus veiksnys norint užauginti sveikus augalus.

3. Vienodas sėjos gylis: kad pasėti augalai dygtų ir vystytųsi tolygiai, labai svarbu atsižvelgti į specifinius jų poreikius.

4. Optimalus dirvos kontaktas su sėklomis: kad sėklos dygtų netrukdomos, būtina užtikrinti gerą vandens patekimą į dirvą ir oro apykaitą.

5. Gerai išsivysčiusi šaknų sistema: sausuoju laiku ji užtikrina augalui pakankamą vandens ir maistinių medžiagų tiekimą.

Pasitelkdama 40 metų darbo patirtį kuriant žemės dirbimo ir sėjos mašinas, KUHN ir toliau kuria šias 5 taisykles atitinkančius pakankamai universalius padargus, galinčius bet kokiomis sąlygomis bet kokios rūšies augalams suteikti gerą pradžią. Daugiau KUHN naujienų pamatys visi vykstantieji į parodą Agritechniką 2015 Hanoveryje.

Užsakymo nr. 8283

Gudinas - mobilioji apacia 20.02

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip pandemija veikia jūsų ūkio ir šeimos gyvenimą?
Orai