BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Verslo informacija
Investuok į pasėlius atsakingai

„Corteva Agriscience“ turi tris puikius herbicidus prieš vienskiltes ir dviskiltes piktžoles – tai Broadway® Star, Rexade® ir TomboVisi jie turi savo išskirtinumų ir privalumų ir surado vietą rinkoje. Tačiau viena veiklioji medžiaga juos daro panašius – tai piroksulamas.

Piroksulamas – labai stipri veiklioji medžiaga prieš pagrindines vienskiltes piktžoles ir daugelį dviskilčių. Lietuvoje ji pasirodė jau seniai ir ūkininkai gerai žino herbicidus Broadway Star, Rexade ir Tombo. Nepaisant to, „Corteva Agriscience“ ir toliau vykdo bandymus, siekdama ūkininkams suteikti daugiau informacijos ir žinių bei atnaujinti rekomendacijas. Apie visa tai - šiame straipsnyje.

Viena bendra taisyklė visiems herbicidams – purkšti aktyviai augančias, nestresuojančias dėl nepalankių oro sąlygų piktžoles. Produktams su piroksulamu temperatūra turėtų būti ne mažesnė kaip +8 °C. Broadway Star, Rexade ir Tombo efektyviai veikia pagrindines vienskiltes piktžoles: tuščiąsias avižas, smilguoles, pašiaušėlius, dirses, svidres, varpučius, miežių pabiras.

Jei pasėlyje vyrauja tuščiosios avižos, purškimą galima būtų šiek tiek vėlinti – BBCH 32. Dalis avižų gali dygti iš giliai (pvz., 20 cm gylio). Dygimo laikas bus nevienodas, todėl dalis tuščiųjų avižų dirvos paviršių gali pasiekti vėliau. Nenaudokite Broadway Star, Rexade ir Tombo avižų ir miežių pasėlyje.

Smilguolės ir pašiaušėliai daugiausiai dygsta rudenį, tačiau apie 15-20 proc. jų gali sudygti pavasarį. Nesvarbu, ar naudojote rudeninius herbicidus, būtinai patikrinkite laukus ir pavasarį. Ypač tai svarbu, jei ūkyje taikoma bearimė dirvos dirbimo technologija.

Svarbi rekomendacija: pavasarį visuomet pirmąjį purškimą darykite su piroksulamo turinčiais produktais. Priežastis paprasta – jei po purškimo sudygtų antra pašiaušėlio banga, tuomet turėsime dar vieną galimybę – purkšti pinoksadeno veikliąją medžiagą. Jei sumaišysime eiliškumą (pirma naudosite pinoksadeną), tuomet, reikalui esant, piroksulamui bus jau per vėlu, o antrą kartą purkšti pinoksadeną yra labai blogas dalykas – tai tiesus kelias atsparumui atsirasti.

Piroksulamas puikiai veikia iš sėklų sudygusius varpučius. Veiklioji medžiaga į šaknis gilyn prasiskverbia iki 5-7 cm. Jei varputis dygsta iš šaknų, efektyvumas labai priklausys nuo dviejų veiksnių – varpučio šaknų išsivystymo (kuo jų daugiau, tuo sunkiau jį sunaikinti) ir pasėlio tankumo (varputis nemėgta pavėsinimo, todėl tankiame pasėlyje varputis visuomet atsprogs mažiau).

Jei pasėlyje auga dirsės, svarbu išsiaiškinti, kokia vyrauja rūšis. Lengviausiai naikinamos ruginės dirsės. Daug sunkiau kontroliuoti nevisliąją ar didžiąją dirsę. Be to, reikia žinoti, kad kai kurios veikliosios medžiagos, pvz., pinoksadenas, neturi jokio poveikio nė vienai iš dirsių.

Piroksulamas, kurio yra produktuose Broadway Star, Rexade ir Tombo – viena stipriausių veikliųjų medžiagų rinkoje prieš šias pastaruoju metu labai plintančias piktžoles. Nepaisant to, efektyvumas prieš kai kurias dirsių rūšis yra nepakankamas.

„Corteva Agriscience“, atlikusi bandymus Šiaurės ir Baltijos šalyse, nustatė, kad prie Broadway Star, Rexade ar Tombo pridėjus papildomai azotinių trąšų iki 10 kg v.m./ha efektyvumas net ir prieš nevisliąsias dirses ženkliai pagerėja.

Taigi, rinkitės produktus atsakingai, naudokite laiku, sezono metu nepurkškite vieno produkto du kartus tame pačiame lauke. Tik tada investicijos į pasėlius duos didžiausią grąžą.

Užsakymo Nr. 11598
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos