


Vilnius. Darbymečiu ūkininkai skuba nudirbti darbus, todėl dažnai pasitelkia pagalbininkus. Priimant žmogų, teikiantį žemės ūkio ar miškininkystės paslaugas, nebūtina sudaryti darbo sutarties – šias paslaugas galima įforminti paslaugų kvitu, primena Žemės ūkio ministerija.
Pagal paslaugų kvitus teikiamų žemės ūkio ir miškininkystės paslaugų sąrašą galima rasti čia.
Kaip pildyti?
Paslaugų kvitą pildo darbdavys prieš darbuotojui pradedant teikti žemės ūkio ir miškininkystės paslaugas. Pirmiausia į paslaugų kvitą įrašomi pirminiai duomenys: paslaugų teikimo data, pogrupio kodas ir (ar) pavadinimas, matavimo vienetas, įkainis, atlygio mokėjimo būdas, mokėjimo data ar terminas. Antrasis išplėštas paslaugų kvito egzempliorius įteikiamas darbuotojui, o pirmasis lieka paslaugų kvito knygelėje.
Paslaugų kvitas išrašomas kiekvieną jų teikimo dieną arba tada, kai paslaugos teikiamos nepertraukiamai keletą dienų iš eilės, išrašomas vienas kvitas numatytam terminui, tačiau ne ilgesniam kaip kalendorinė savaitė.
Baigiant teikti paslaugas, iš dalies užpildytas paslaugų kvitas grąžinamas darbdaviui, kuris užpildo likusią abiejų paslaugų kvito egzempliorių dalį. Užpildytą antrąjį kvito egzempliorių darbdavys grąžina darbuotojui.
Paslaugų teikimo dienų skaičius – ribojamas
ŽŪM atkreipia dėmesį, kad paslaugų teikimo dienų skaičius ribojamas – jis priklauso nuo to, vienam ar keliems darbdaviams teikiamos paslaugos.
Vienam darbdaviui paslaugų teikėjas turi teisę teikti paslaugas ne ilgiau kaip 60 dienų per kalendorinius metus. Jeigu paslaugos teikiamos keliems darbdaviams – ne ilgiau kaip 90 dienų per kalendorinius metus, neatsižvelgiant į per dieną teiktų žemės ūkio ir miškininkystės paslaugų valandų skaičių.
Jeigu paslaugų teikimo dienų skaičius viršijimas, tai laikoma pažeidimu. Jei darbdavys norėtų gauti paslaugas ilgesnį laiką, nei numatyta Žemės ūkio ir miškininkystės paslaugų teikimo pagal paslaugų kvitą įstatyme, jis turėtų sudaryti darbo sutartį su asmeniu, galinčiu teikti paslaugas.
Privalomojo sveikatos draudimo įmokas moka darbdavys
Už darbuotojus privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas moka darbdavys – 6,98 proc. nuo per mėnesį kiekvienam paslaugas teikusiam asmeniui apskaičiuoto atlygio sumos. PSD įmoką privaloma mokėti visada, net ir tais atvejais, kai darbuotojas tą mėnesį jau yra draustas.
PSD įmokos „Sodrai“ mokamos ne vėliau kaip iki kito mėnesio 15 dienos už visus paslaugas per mėnesį teikusius asmenis.
Taip pat darbdaviai iki kito mėnesio 15 d. turi pateikti „Sodrai“ pranešimus apie asmenų jiems suteiktas žemės ūkio ir miškininkystės paslaugas pagal paslaugų kvitus. Šiame pranešime pateikiama apibendrinta informacija apie žemės ūkio ir miškininkystės paslaugų teikimą už praėjusį mėnesį.
Atkreiptinas dėmesys, kad darbuotojui viršijus maksimalų paslaugų teikimo terminą, „Sodros“ programinė įranga nebepriima pranešimų apie suteiktų paslaugų kvitus, todėl nėra galimybės pateikti „Sodrai“ informacijos apie gautas paslaugas, sumokėtą atlygį ir sveikatos draudimo įmokų sumas.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Pasėlių stebėjimas: skirtinga situacija dėl drėgmės, rapsai nukentėjo nuo šalnų
2025-05-02 -
Ekologinių ūkių plėtrą žodžiais skatina, reikalavimais stabdo
2025-04-30 -
Plečia ūkį ir mėgaujasi darbu
2025-04-29
Skaitomiausios naujienos
-
Kazlų Rūdos miškuose skelbiama stichinė nelaimė
2025-04-23 -
ŽŪM pritaria siūlymui parduoti valstybinę žemės ūkio paskirties žemę
2025-04-16 -
Pakeistos susietosios paramos už pienines karves taisyklės
2025-04-07
(0)