Žemaičiai kyla prieš sofos ūkininkus
2013-06-11

Šilutė/ Pagėgiai. Nerasdami kitų būdų pažaboti sofos ūkininkus, Šilutės ir Pagėgių savivaldybių merai kreipėsi į Žemės ūkio ministeriją prašydami pakeisti Geros agrarinės ir aplinkosauginės būklės reikalavimus. Iki spalio 1 d. iš pievų neišgabenusiems ūkininkams kitais metais jau bus taikomos sankcijos ir mažinamos išmokos.

Šilutės ir Pagėgių savivaldybės patiria nemažai problemų per sofos ūkininkus. Norėdami gauti tiesiogines išmokas, jie nušienauja pievas ir ganyklas, šieną suvynioja į ritinius ir juos palieka. Potvynio metu ritiniai kartu su ledais keliauja per užliejamas teritorijas.

„Kai kas mano, kad tai vietos problema, tačiau ritiniai užkemša vandens kanalus, kėlimo stotis, pralaidas, užplaukia ant kelių, užteršia kitų žemės naudotojų sklypus. Mes labai džiaugiamės ir sveikiname ministerijos siekį, kad išmokos būtų mokamos tik realiai dirbantiems ūkininkams, todėl ir nusprendėme kreiptis pagalbos", - sako Šilutės rajono savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėjas Alfredas Stasys Nausėda.

Šilutės ir Pagėgių savivaldybių merai kreipėsi į Lietuvos savivaldybių asociaciją, prašydami tarpininkauti, kad Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) pakeistų Geros agrarinės būklės (GAAB) reikalavimus ir įrašytų, kad užliejamoje teritorijoje šienas ritiniuose ir kiti pagaminti pašarai iš pievų ir ganyklų būtų išgabenti iki spalio 1 d.

„Ritiniai neturi gulėti bet kur laukuose, todėl pritariu, kad būtų pakeisti GAAB reikalavimai", - žemaičių reikalavimams pritaria ŽŪM Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento direktorius Rimantas Krasuckis.

Išmokų už plotus skyriaus vedėjas Karolis Anužis sako, kad ministerija preliminariai apsvarstė galimybę pakeisti GAAB reikalavimus, konsultavosi su Europos Komisija, kad nebūtų prieštaravimų ir pasiryžę patenkinti minėtų savivaldybių prašymą.

„Artimiausiu metu pakeisime GAAB reikalavimus, 2013 m. deklaracijoms naujasis punktas jau galios. Ūkininkai, kurių deklaruoti plotai pateks į užliejamų pievų teritoriją, privalės iki spalio 1 d. išgabenti ritinius. Tai šioks toks suvaržymas, tačiau padės išvengti nuostolių, kurie atsiranda laiku iš pievų ir ganyklų neišvežus supresuoto šieno", - teigia K. Anužis.

Pasak Išmokų už plotus skyriaus vedėjo, reikalavimas galios ne tik Šilutės rajono bei Pagėgių savivaldybių teritorijoms, bei ir daliai Klaipėdos rajono seniūnijų. Iki spalio 1 d. neišgabenusiems ritinių, bus taikomos tokios pat sankcijos, kaip ir už iki rugpjūčio 1 d. nenušienautas pievas.

„Metodika tokia, kad žiūrima, koks plotas liko nenušienautas, lyginama su bendru deklaruotu plotu, tikrinama, ar tas plotas buvo nešienaujamas ir ankstesniais metais. Atvejai gali būti skirtingi, bet kiekviena sankcija veda prie to paties - išmokų sumažinimo", - tvirtina Išmokų už plotus skyriaus vedėjas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai