Teismas pradėjo nagrinėti skundus dėl sumažintų išmokų
2013-10-31

Vilnius. Vilniaus apygardos administracinis teismas spalio 30-ąją pradėjo nagrinėti vieno iš 135 pareiškėjų skundą dėl nepagrįstai sumažintų papildomų nacionalinių tiesioginių išmokų, priskaičiuotų už 2012 m. už pieną ir galvijus, prašant panaikinti atitinkamus Nacionalinės mokėjimo agentūros, Vyriausybės ir žemės ūkio ministro sprendimus ir atlyginti žalą.

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija (LŽŪBA) rugpjūčio pabaigoje įteikė teismui apie 26 tūkstančių puslapių apimties dokumentus, kuriuose Nacionalinė mokėjimo agentūra, Žemės ūkio ministerija ir Vyriausybė skundžiamos dėl daugiau kaip 9 tūkstančiams ūkių nepagrįstai sumažintų papildomų nacionalinių tiesioginių išmokų, priskaičiuotų už 2012 m.

LŽŪBA prašymu, teisininkai suformulavo 135 skundus - atskirai kiekvieno ūkio.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Ketvirtadienį pareiškėjai dar kartą prašė teismo išskaidytas 135 bylas apjungti į vieną ar kelias. „Teismas prašymą atmetė, nors Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, remdamasis ekonomiškumo ir koncentruotumo principais, tai rekomenduoja, o Teisingumo ministerija, atsiliepdama į LŽŪBA prašymą, sudarė darbo grupę administraciniam procesui tobulinti, kurioje be kitų klausimų bus svarstomos ir Administracinių bylų teisenos įstatymo nuostatų, reglamentuojančių bylų išskyrimą bei sujungimą, tobulinimo galimybės", rašoma LŽŪBA pranešime.

Teismo sprendimas bus skelbiamas lapkričio antroje pusėje. Priklausomai nuo rezultato, bus apsispręsta dėl sprendimo apskundimo.

Liepos pabaigoje analogiško turinio skundas užregistruotas ir Europos Teisingumo Teisme. Spalio 26-ąją Europos Sąjungos oficialiame leidinyje jau paskelbta apie šį Lietuvos žemdirbių pareikštą ieškinį.

„Viso šio „vargo" nebūtų buvę, jei pernai per 2 mėnesius nuo Europos Komisijos 2012 m. liepos 2 d. sprendimo priėmimo Lietuvos valstybinės institucijos būtų šį sprendimą apskundusios", - pažymėjo ne kartą LŽŪBA vadovai.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai