Teisingai užpildę paraiškas išmokas gavo laiku
2013-05-08

Vilnius. Iki nustatyto termino - balandžio 30 d. - žemdirbiams  išmokėta daugiau kaip 1 mlrd. Lt tiesioginių išmokų už žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus. Tuos pareiškėjus, kurių paraiškose yra neatitikimų, parama turėtų pasiekti juos ištaisius, bet ne vėliau kaip iki birželio 30 d. - ši data nurodoma ES teisės aktuose.

Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) Komunikacijos skyriaus Viešųjų ryšių poskyrio vedėja Aistė Mileikaitė informavo, kad iki balandžio 30 d. išmokėta suma sudaro 98,91 proc. nuo įvertintos paramos sumos, o iki minėtos datos įvertinta 99,97 proc. paraiškų. Bendra paraiškose prašoma paramos suma 1,118 mlrd. Lt. „Kadangi dalyje paraiškų nustata neatitikimų, visa prašoma suma neišmokama", - pabrėžė A. Mileikaitė.

NMAinformaciją patvirtino ir patys žemdirbiai. Anykščių r. ūkininkų sąjungos pirmininkas Romualdas Kubaitis teigė nesulaukęs šio rajono ūkininkų nusiskundimų dėl vėluojančių išmokų. Jam antrino Vilkaviškio r. ūkininkų sąjungos pirmininkė Onutė Kartavičienė. Pasak jos, trikdžių buvo tiems, kurie deklaravo valstybinę žemę, buvo sugaišta laiko, kol atsakingų institucijų atstovai aiškinosi, kaip pasielgti su tais žemdirbiais, kurie deklaravo pievas, bet nurodė neturį gyvulių.

Dojus agro 19 09 10

Avansinės išmokos šalies žemdirbiams pagal 2012 m. pateiktas paraiškas buvo pradėtos mokėti praėjusių metų spalio 16 d. Nuo 2012 m. gruodžio 1 d. į pateiktas sąskaitas pradėjo plaukti ir pagrindinė išmokos dalis - 406,93 Lt/ha.

Deklaravimo laikotarpiu paraiškas pateikė 159,5 tūkst. pareiškėjų, bendras deklaruotas plotas  siekia 2,784,3 mln. ha, įbraižyti 1 265,9 tūkst. laukų. Per  2 tūkst. pareiškėjų  savarankiškai užpildė ir patvirtino paraiškas. Tokių laukų pareiškėjai  įbraižė beveik 36 tūkst. Jų bendras deklaruotas plotas - apie 188,5 tūkst. ha. Palyginti su ankstesnių metų deklaravimo duomenimis, pareiškėjų sumažėjo 8 tūkst., tačiau deklaruotas plotas padidėjo beveik 48 tūkst. ha.

VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis, Lietuvoje deklaruota: 1,78 mln. ha ariamos žemės, per 1 mln. ha pievų ir ganyklų, natūralių pievų; 13 tūkst. ha sodų ir uogynų; 10 tūkst. ha kitų plotų; 6 tūkst. ha apaugusių plotų; 17 tūkst. ha miško plotų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai