Suvalkijoje prasidėjo javapjūtė
2013-07-09

Vilkaviškis. Šiųmetė javapjūtė Vilkaviškio rajone prasidėjo keliom dienom anksčiau negu pernai. Jaunasis ūkininkas Rokas Šlivinskas praėjusį šeštadienį pradėjo kulti miežius. Jie jau visiškai išdžiuvę ir gerai byra.

Šeimenos seniūnijoje ūkininkaujantis R. Šlivinskas iki pietų nukūlė 4 ha žieminių miežių ir pernai pirktą naują galingą kombainą „New Holland“ išvairavo į toliau esančius plotus. Sekmadienį tą pačią kultūrą pradėjo kulti ir Kybartų seniūnijos ūkininkas Vidmantas Gručkiūnas.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Javapjūtė Vilkaviškio rajone pirmiausia prasidėjo  Pūstapėdžių kaimo laukuose, Roko Šlivinsko ūkyje

„Su tėvu dirbame per 250 ha, tai per javapjūtę visada yra ką veikti, - sakė R. Šlivinskas. - Kol neturėjome naujo kombaino, tekdavo per sezoną po keliskart tvarkyti perkaitusį ankstesniojo variklį, nors jis nebuvo senas. Galinga technika ūkyje - tikras džiaugsmas. Anksčiau derlių dorodavome keletą savaičių, o dabar apsisuksime per 10 dienų“.

Pasak ūkininko, orai javapjūtei palankūs ir juos reikia išnaudoti. Miežiai jau visiškai išdžiuvę ir gerai byra. Šlivinskai beveik visada pirmieji rajone pradeda derliaus nuėmimą. Tėvas ir sūnus augina žieminius miežius, o jie prinoksta anksčiausiai.

Ūkininkai sako, kad žieminius miežius auginti naudinga ne tik dėl to, kad juos galima anksti nukulti ir po to iškart ruošti lauką žieminiams rapsams sėti. Ši kultūra yra puikus priešsėlis ir nepamainomas pašaras galvijams. Per sezoną ūkininkams reikia pagaminti apie 200 t pašarų. Iš traiškytų grūdų ruošiamą grūdainį žemdirbiai silosuoja specialiose polietileno rankovėse.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai