Šių metų derlius Kupiškio rajono ūkininkų nedžiugina
2013-08-12

Kupiškis. Vieni rajono  ūkininkai jau džiaugiasi baigę javapjūtę, kiti ją dar tik įpusėjo. Nors šiemet vasara ir buvo karšta ir sausa, javams  tai į naudą neišėjo. „Mano žiniomis, sausra mūsų rajonui pakenkė labiau nei kitur. Visą birželį ir dalį liepos čia beveik nelijo, tik dabar lietus labiau pliūptelėjo. Dėl buvusios sausros šiemet smulkesni grūdai, todėl ir derlius mažesnis lyginant su praėjusiais metais. Aš pats jau beveik baigiau kulti žieminius javus, liko tik vasariniai" - teigia Kupiškio ūkininkų sąjungos pirmininkas, ūkininkas Antanas Dobrovolskis.  Prakalbus apie javų supirkimo kainas, ūkininkas neslepia: „Dėl supirkimo kainų labai liūdim. Nesiryžčiau prognozuoti kainų kilimo, svarbu, kad jos dar labiau nekristų.  O tiems, kas pasidarė išankstines supirkimo sutartis šiek tiek geriau."

Augalininkystės ūkį turintis Egidijus Černius taip pat nesidžiaugia šių metų derliumi: „Derlius prastesnis nei tikėjausi.  Jau nukulti žieminiai javai, liko visi vasariniai. Kainos taip pat nedžiugina. Jau nebesitikiu, kad pakils, greičiausiai, kad net kris. Todėl grūdų nelaikau, vežu parduoti."

ŽŪK „Kupiškio grūdai" atstovė teigė, kad šiemet superkamų grūdų kokybė prastesnė lyginant su praėjusiais metais. Daugiausia - 2 ir 3 klasės.  Javai sausesni nei pernai, kartais net perdžiuvę. Lyginant su praėjusiais metais prie supirkimo punktų eilių nėra - jei tik turi galimybę, ūkininkai neskuba parduoti grūdų, laukia geresnių kainų.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Nors Kupiškio rajone ūkininkų nuotaikos pesimistinės, tačiau dar ne viskas prarasta - liko nuimti vasarinių javų derlių. Galbūt jis pateiks malonių staigmenų.

Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro leidinys „Agrorinka“ skelbia, kad pirmos klasės kviečių vidutinė supirkimo kaina Lietuvoje pirmąją rugpjūčio savaitę buvo 635,1 lito už toną, antros klasės - 518,4 Lt/t, antros klasės miežių -  514,6 Lt/t. Kvietrugiai buvo superkami po 468,6 lito už toną.

inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai