Putpelė Žemaitijoje padėjo rekordinio dydžio kiaušinį
2014-05-12

Telšiai. Putpeles Eigirdžiuose auginanti Edita Nevardauskienė po Velykų sulaukė ypatingos vienos savo augintinių dovanos - ji rado padėtą didžiulį kiaušinį. Palyginti su įprastais, jis buvo milžiniško dydžio, tad Edita greitai išsitraukė svarstykles. Kiaušinis svėrė 36 gramus - už įprastą buvo didesnis beveik 3 kartus ir nedaug atsiliko nuo vištos kiaušinio.

Pastovėjęs daugiau kaip savaitę kiaušinis svėrė 34 g - normalu, kad laikui bėgant kiaušinio svoris šiek tiek sumažėja. Ūkyje auginamos įvairių veislių putpelės, o kiaušinį rekordininką padėjo estiškos veislės paukštis. E. Nevardauskienė juokiasi, kad prieš Velykas prašė putpelių kuo daugiau kiaušinių dėti, nes visiems jų reikia, tad galbūt „estė" ne taip suprato prašymą. Kalbant rimtai, putpelių augintoja nežino priežasties, kodėl vienas paukštis padėjo tokį išskirtinį kiaušinį. „Putpeles prižiūrėjome ir lesinome įprastai. Mūsų šeima labiau linkusi į ekologiją, tad jokių priedų lesaluose nebuvo", - sakė Edita. Matyt, tai eilinis gamtos pokštas.

Vaderstad 12 05

Kiaušinį rekordininką padėjo estiškos veislės putpelė

Paprastai putpelių kiaušiniai sveria 12-14 g, kartais - 15 g. Taigi Nevardauskai suskubo įamžinti savąjį rekordininką ir internete pradėjo ieškoti informacijos, ar tokių atvejų dar yra buvę. Jų buvo, bet žinių apie tokio ar dar įspūdingesnio dydžio putpelės kiaušinį jie nerado. Taigi susisiekė su rekordus fiksuojančia „Factum" agentūra. Gavę nurodymus, ką turi atlikti, jeigu nori būtų įrašyti į rekordų knygą, Nevardauskai dabar daro namų darbus. Rekordui registruoti teikiamas 34 g svorio, 4,8 cm ir 3,9 cm skersmens kiaušinis.

Lietuvoje didžiausią putpelės kiaušinį „Factum" buvo užregistravusi praėjusiais metais. Rasos Brazinskienės iš Arlaviškių (Kauno r.) putpelė 2013 m. rugpjūčio 23 d. padėjo 24 g masės, 4,4 cm ilgio, 3,1 cm skersmens kiaušinį.

Nevardauskai neturi tikslių žinių ar yra užregistruotas didžiausias pasaulyje putpelės kiaušinis. „Kiek pavyko rasti panaršius internete, toks kiaušinis yra 28 g svorio. Bet tikrai nežinau, ar tai naujausios ir tikslios žinios", - sakė E. Nevardauskienė.

Putpelė - fazaninių šeimos vištinis paukštis, smulkiausias iš šeimos. Dėsliųjų putpelių patinėliai sveria apie 120, o patelės - 140-150 gramus. Putpelės daugiausia auginamos dėl kiaušinių, kurių maistinės savybės vertinamos labiau nei vištų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai