Punktai nespėja pirkti visų grūdų
2012-08-20

Vilkaviškis, rugpjūčio 20 d. Suvalkijos ūkininkai džiaugiasi, kad savaitgalis buvo palankus javapjūtei, tačiau nusivylę stringančiu grūdų supirkimu.

Penktadienį Vilkaviškio rajono Bučiūnų kaime, prie geležinkelio pervažos, nusidriekė žemės ūkio mašinų, atvežusių derlių į tris supirkimo punktus, eilė. Ankstų rytą virtinė automobilių rikiavosi net gretimame Giedrių kaime. Panašus vaizdas buvo ir šiandien, rugpjūčio 20-osios, rytą, mat savaitgalį kai kurie grūdų supirkimo punktai nedirbo, o tie, kurie teigė priimantys grūdus, iš tikrųjų priėmė tik iš ūkininkų, sudariusių išankstines sutartis.

Ūkininkai negali išvežti laukuose per savaitgalio pusdienius nukultą derlių, nes kai kurie punktai žemdirbius jau informavo, kad savaitgalį grūdų nepriims. Kaip ir supirkimo sezono pradžioje, taip ir dabar, išlieka jų išvežimo problema. Bendrovės mielai dirbtų ir savaitgaliais, ir vakarais, netgi (kaip būdavo anksčiau) naktimis, kad tik galėtų priimti kuo daugiau derliaus, tačiau geležinkelininkų sąlygos grūdų supirkėjams šįmet - ne pačios geriausios.

Dojus agro 19 09 10

Eilės prie grūdų supirkimo punktų Vilkaviškyje kol kas nemažėja

Savaitgalį grūdų nesupirko AB „Linas Agro" ir tik šįmet iš bendrovės „Arvi cukrus" patalpas Bučiūnų kaime nupirkusi bei grūdų supirkimą pradėjusi UAB „Baltic Agro". UAB „Litagra" įmonių grupei priklausanti AB „Marijampolės grūdai" ūkininkams griežtai nepasakė, kad šie savaitgalį nevežtų grūdų, tačiau ir jų talpyklos savaitgalį jau buvo pilnos. Sandėlininkai pataria prieš vežant derlių visada pasiskambinti. Šie supirkėjai grūdus priima kelių firmų vardu.

Grūdus šeštadienį skelbė priimantis Lakštučių kaime (Bartninkų sen., Vilkaviškio r.) įsikūręs „Agrokoncerno" grupei priklausančio UAB „Vilkaviškio agrocentras" supirkimo punktas. Prie jo eilės rikiuojasi nuolat. Mat šio punkto iškrovimo pajėgumai - ne patys didžiausi rajone. Punkto vadovas Tomas Iešmantas informavo, kad savaitgalį čia buvo priimami tik išankstines sutartis sudariusių ūkininkų derliai ir miežius atvežę žemdirbiai.

Pasak ūkininkų, prie AB „Marijampolės grūdai" ir Lakštučiuose eilėje reikia pralaukti nemažai laiko. Kaip tvirtino vienas iš stovėjusiųjų eilėje, vėl kenčia smulkesnieji ūkininkai. Stambieji turi sandėlius ir grūdus galės atvežti kada norės, o kai kurie smulkesnieji priversti grūdus laikyti supylę tiesiog laukuose.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai