Pirmieji žieminių kviečių grūdai jau byra į aruodus
2014-07-25

Vilkaviškis. Į grūdų priėmimo punktus jau antra diena vežami žieminiai kviečiai. Pilviškių krašto ūkininkai skundžiasi, kad remontuojamu keliu derlių į punktus jiems išvežti labai sudėtinga, o senasis ūkinis kelias, kaip atsarginis variantas - neparuoštas. Nors jį tereikėtų tik išlyginti.
Pilviškiuose įsikūrusiam UAB „Joniškio agrochemija" filialui vadovaujantis Gediminas Gudaitis sako, kad dėl pablogėjusių išvežimo sąlygų klientų punkte nesumažėjo.

Daugelis šio krašto ūkininkų turi savo saugyklas ir laukia geresnių kainų susipylę derlių į savo aruodus.  Be to, šįmet derlius pradėtas imti gana anksti, ilgai laikosi geri orai, tad ir intervalas jam nuimti didesnis. Todėl prie punkto dar nebuvo eilių. Į bendrovės elevatorius jau baigtas vežti žieminių rapsų derlius, jau kelios dienos kai aplinkiniai ir Šakių rajono ūkininkai veža žieminius kviečius.

Septynerius metus Pilviškiuose gyvuojantis UAB „Joniškio agrochemija" elevatorius grūdus priima ne tik sau, bet dar šešioms firmoms, kurios savo elevatorių neturi, tačiau užsiima grūdų supirkimu sudarę sutartis.

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Eilių pas mus būti ir neturėtų,- sako G. Gudaitis. - Ilgiausiai žmonės laukia valandą. O dar šįmet įsirengėme didelę saugojimo aikštelę, yra dvi modernios išpylimo duobės. Vienu metu galime supirkti 15 tūkst. tonų. Todėl laukti žemdirbiams netenka".

Kol neišardytas tiltas ties Pilviškiais, derlių vežantys žmonės kantriai laukia eilėse prie šviesoforų, tačiau jei reikės daryti dešimties kilometrų lanką, bus blogiau. Tiuomet išvežimas užtruks mažiausiai pusvalandžiu ilgiau.

Pakalbinti žemdirbiai perdaug nedejavo, nes derlius - neblogas, žaliava gerai išdžiūvusi, tačiau vėlgi - nedžiugina kainos.

Todėl žemdirbiai mielai naudojasi šių metų naujove - pasaugos sutartimis. Sudarę tokias sutartis ūkininkai atveža derlių ir už jį gauna avansą, o kainas pasirenka tada, kai jiems atrodo palanku. Tada sumokama likusi pinigų dalis.

Tokios sutartys sudaromos iki kovo. Iki to laiko ūkininkas gali savo grūdus punkte saugoti nemokamai, tačiau bet kokiu atveju jie tampa saugančios firmos nuosavybe.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai