Permainingi orai vargino agurkų augintojus
2012-08-23

Kėdainiai, rugpjūčio 24 d. Nors gamta šiemet išbandymų ir nepagailėjo, agurkų derlius užaugo neblogas - net didesnis už pernykštį. O ir supirkimo kainos laikėsi apie du litus už kilogramą, tad apibendrindami sezoną augintojai jį vertina kaip neblogą.

Kėdainiečiai, turintys itin gilias agurkų auginimo tradicijas ir nemažą patirtį, šiųmetį sezoną vadina gana įtemptu. Ypač smulkiesiems daržininkams buvo sunku suvaldyti smarkiai plitusias ligas.

„Ko jau ko, o puvinių šįmet netrūko. Juk orai jiems plisti buvo ypač palankūs. Vieną dieną kamavo nepakeliami karščiai, kitą dieną termometro stulpelis nepakildavo nė iki dvidešimties laipsnių. Toks temperatūrų bangavimas agurkams labai nepalankus. Nuo puvinių šįmet gelbėjo laiku atlikti ir teisingai subalansuoti purškimai", - sakė bendrovės „Kėdainių gėlės" direktorius Andrius Valevičius. - Galiu patikinti agurkų mėgėjus, kad tai darėme labai atsakingai. Kas savaitę veždavome tirti agurkus ir nė karto leistinų normų ne tik neviršijome, bet net pusės nepasiekėme."

LYTAGRA 19 07 04 mob

Užaugino gausesnį derlių

Bendrovė „Kėdainių gėlės" agurkus augina maždaug aštuonių hektarų šiltnamiuose. Šįmet užaugintas derlius apie 15 procentų didesnis už pernykštį: viename kvadratiniame metre užaugo apie 18 kilogramų agurkų, o pernai jų skinta maždaug 15 kilogramų.

Kėdainiečiai jau daug metų ištikimi Pasalimo veislės agurkams, kurie veda nedidelius, dailius vaisius. Šįmet A. Valevičiaus komanda pabandė auginti ir Ekol veislės agurkus. „Šitie agurkai taip pat labai patrauklūs. Jie ypač mėgiami Rusijoje. Vaisiai nedideli, tad ypač tinka konservavimui", - sakė bendrovės vadovas.

Pirmus šiųmečio derliaus agurkus „Kėdainių gėlių" darbuotojai nuskynė gegužės penktąją, o paskutinius žada skinti rugpjūčio pabaigoje.

Gąsdino kainų pasiutpolkė

Šiųmetis sezonas agurkų augintojams įsiminė ne tik gamtos išbandymais, bet ir kainų pasiutpolke. „Už pirmųjų agurkų kilogramą gavome po 5 litus, tačiau jau po dviejų savaičių mums mokėjo tik po 1,2 lito. Tada galvojome, kad krisime į duobę. Kainą numušė atvežtiniai ispaniški ir lenkiški agurkai. Jie tradiciškai lietuviams kiša koją. Tačiau birželio ir liepos mėnesiais kainos stabilizavosi ir sukosi apie 2 litus. Šiandienai mes prekybininkams agurkus parduodame irgi po du litus", - sako A. Valevičius.

Bendrovėje „Kėdainių gėlės" užauginti agurkai keliauja ne tik į Lietuvos prekybos tinklus. Maždaug 40 procentų derliaus parduodama Latvijoje.

„Tikrai nesame nusivylę, bet didelių pelnų dar neskaičiuojame. Taip, agurkų užauginome daugiau ir juos pardavėme brangiau, bet nereikia pamiršti, kad išaugo ir sąnaudos, juk vien dujos pabrango dvigubai", - sakė A. Valevičius. O dujų reikia nemažai, nes du mėnesius tenka šildyti šiltnamius, kad derlius užaugintų kuo ankstyvesnis. Lėšų reikalauja ir kasmetis šiltnamių remontas, trąšos, apsaugos produktai, didėjantys darbuotojų atlyginimai.

Agurkai yra pagrindiniai šios bendrovės maitintojai. Be jų šiemet pradėta auginti salotas, tačiau kol kas tai tik mėginimai. O po savaitės bus pradėti sodinti ir svogūnai, kurių laiškus tikimasi skinti ir į prekybą tiekti rugsėjo pabaigoje.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai