Pavasarinė sėja - sklandi ir sparti
2016-04-07

Kėdainiai. Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininko Jono Talmanto ir jo dviejų sūnų ūkiuose pavasarinė sėja jau eina pabaigos link. Ūkininkas patenkintas, kad operatyviai ir sėkmingai atlikti suplanuotus darbus leidžia geri orai, darbštūs darbuotojai  ir patikima technika.

J. Talmanto ūkyje sėjos darbai nuo 2003 metų pavasario patikimi universaliai firmos „Väderstad" pneumatinei sėjamajai Rapid A 600 su lokaliu tręšimu ir žemės lyginimu. Ši šešių metrų darbinio pločio sėjamoji ūkyje ištikimai tarnauja ir kiekvieną pavasarį, ir rudenį, o ja užsėti žemės plotai artėja prie 17 tūkst. ha.

Vaderstad 12 05

LŪS pirmininkas Jonas Talmantas vadovaujasi principu - investicijoms į patikimą techniką lėšų nereikia gailėti, nes tai atsiperka

Prieš 13 metų už pačią pirmąją Baltijos šalyje įsigytą tokio tipo sėjamąją J. Talmantas sumokėjo 327 tūkstančius litų. „Tada techniką pirkome su SAPARD paramos lėšomis. Visada sakau, kad nesu toks turtingas, jog pirkčiau pigų ir nepatikimą daiktą, tad investuoju į žinomus ir gerus ūkio pagalbininkus", - pabrėžė J. Talmantas.

Jis valdo 420 ha ūkį, sūnūs Paulius ir Ovidijus taip pat turi panašaus dydžio ūkius. Bendrai visi trys ūkininkai dirba apie 1 250 ha žemės. Su universalia sėjamąja dideliame augalininkystės ūkyje sėjama viskas - ir rapsai, ir kviečiai, ir žirniai, ir pupos. Kaip rodo ūkininkų patirtis, per vieną darbo dieną - maždaug 10 valandų - sėjamoji Rapid A 600 gali apsėti 70 hektarų plotą.

Trylika metų ūkyje patikimai dirbančią Väderstad sėjamąją traukia 350 AG traktorius Fendt 936 Vario

„Iš viso nuo įsigijimo Väderstad sėjamoji mūsų ūkyje yra apsėjusi 16 430 hektarų. Šiomis dienomis kaip tik baigėme pasėti 70 ha žirnių, o dabar į dirvą beriame vasarinius kviečius. Jų auginsime 78 hektarus - tame plote, kur pernai augo cukriniai runkeliai", - tiksliai žino J. Talmantas. Jo teigimu, ši švediška sėjamoji yra stebėtinai patvari - per trylika darbo metų pasitaikė tik keli nežymūs gedimai. „Jei kas ir nutinka, „Väderstad" vyrai labai operatyviai pagelbsti, nedelsiant parūpina reikalingų dalių", - serviso operatyvumu patenkintas ūkininkas.

Be šios sėjamosios J. Talmanto ir sūnų ūkyje dar yra ir daugiau švediškos „Väderstad" gamybos technikos - kultivatorius, skutikas, volai.

„Patirtis parodė, kad kokybiška technika ūkininkaujant yra labai svarbi. Todėl ją renkuosi labai atsakingai. Mūsų šeimos ūkiuose yra įvairių mašinų, tačiau jas galima lengvai klasifikuoti - žemės dirbimo techniką esame nupirkę švedišką, o kombainus ir traktorius turime vokiškus", - sakė Kėdainių r. ūkininkas Jonas Talmantas.

Kompanijos „Väderstad" generalinis direktorius Romas Naudžiūnas „Mano ūkiui" sakė, kad daugiau negu dešimt metų dirbančios sėjamosios ir kiti padargai tikrai nėra retenybė - atvirkščiai, tai visiškai įprastas dalykas. Ilgaamžiškumu pasižymi ne tik sėjamosios, bet ir itin dideles darbo apkrovas atlaikantys skutikliai - populiarieji Carrier, TopDown.

„Lietuvos ūkiuose dirba ne vienas TopDown skutiklis, apdirbęs per 30 000 ha plotą. Tokie rezultatai - geriausias patvarumo ir ilgaamžiškumo įrodymas", - sako „Väderstad" generalinis direktorius Romas Naudžiūnas

Pastebima tendencija, kad stambių ūkių šeimininkai maždaug dešimtmetį atitarnavusius žemės dirbimo padargus neretai parduoda kitiems žemdirbiams, o šie ir toliau juos sėkmingai eksploatuoja.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai