Patvirtintos pirmosios genetiškai modifikuotas sėklos, kuriomis bus galima prekiauti visoje ES
2004-09-08

Briuselis, rugsėjo 8 d. Europos Sąjunga (ES) trečiadienį patvirtino pirmas genetiškai modifikuotas sėklas, kuriomis bus galima prekiauti visose 25 ES valstybėse narėse.

Tačiau Europos Komisija nesugebėjo pasiekti susitarimo dėl pasiūlymo nustatyti genetiškai modifikuotų organizmų kiekį, kurį turintys produktai turėtų būti ženklinami kaip genetiškai modifikuoti.

ES vykdančioji institucija pavirtino 17 skirtingų JAV biotechnologijų milžinės "Monstanto" kukurūzų sėklos rūšių. ES leido auginti šiuos kukurūzus dar prieš tai, kai 1998 metais buvo įvestas šešerius metus trukęs draudimas genetiškai modifikuotiems produktams.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

"Europos Komisija šiandien leido įtraukti 17 iš kukurūzų MON 810 išvestų rūšių į Bendrą ES žemės ūkio augalų rūšių katalogą", - pareiškė komisija.

"Ši kukurūzų rūšis buvo patvirtinta pagal ES įstatymą dėl genetiškai modifikuotų organizmų 1998 metais", - priduriama pranešime.

Iki šiol 17 sėklų buvo patvirtintos tik Prancūzijoje ir Ispanijoje. Todėl tik šių šalių ūkininkai galėjo jas įsigyti ir sėti. Pagal galiojančią teisinę tvarką, kai ES valstybė narė leidžia prekiauti sėklomis savo teritorijoje, ir šis leidimas atitinka visus ES teisinius aktus, Komisija turi išplėsti galiojimą visoje bendrijoje.

Tačiau šis žingsnis papiktino žaliuosius, kurie teigia, kad leidimas plačiai naudoti genetiškai modifikuotas sėklas yra neatsakingas, nes daugelis ES narių neturi įstatymų dėl modifikuotų ir tradicinių javų atskyrimo.

Dabar 17 sėklų bus įtraukta į vadinamąjį bendrą katalogą, kuris apima visus nacionalinius katalogus. MON 810 sėklos sukurtos, kad būtų atsparios vabzdžiams.

Elta

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai