Pamario ūkininkams lietus - tarsi išganymas
2013-06-28

Šilutė. Ištisas savaites kentę be lietaus ir kamuojami sunkiai pakeliamo karščio Šilutės rajono  ūkininkai pagaliau gali lengviau atsikvėpti: į Pamario kraštą grįžę lietūs jiems teikia vilties, kad galbūt dar pavyks atsigriebti už prarastą laiką ir nuostolius.

Šilutės rajono savivaldybės administracijos Kaimo reikalų skyriaus vedėjo Alfredo Nausėdos žiniomis, kai kurios rajono vietovės tikro lietaus nematė ilgas 6 savaites. Dėl to sutriko grūdinių kultūrų vegetacija, dėl žolės stygiaus sumažėjo pieno primilžiai, sausra kirto ir per kitas žemės ūkio šakas.

Sumažėjo pieno

Dojus agro 19 09 10

Egidijus Vičkus, Rimas Jurjonas, Petras Tamavičius, Irena Petrauskienė - tai tik keletas pavardžių iš ilgo sąrašo pieno ūkių savininkų, kurie dar nė neįsibėgėjus vasaros ganiavai dėl gamtos kaprizų buvo priversti naudoti pašarų atsargas, kad gyvuliai nenusilptų ir pieno primilžiai per daug nesumažėtų.

Anot Kaimo reikalų skyriaus vyresn. specialistės Irenos Omelienės, sausros rykštės išvengė gal tik Rusnės saloje ir kitose potvynio užliejamose teritorijose gyvulius auginantys ūkininkai.

Savivaldybės tarnautojos žodžius patvirtino Rusnėje, Uostadvaryje, gyvenanti ir ūkininkaujanti žemės ūkio kooperatinės bendrovės „Pamario pienas" vadovė Edita Katutienė. Jos teigimu, Rusnėje didesnių bėdų nėra: čia ir žolės per akis, ir pieno primilžiai didesni nei toliau nuo didžiųjų vandenų - Nemuno deltos - esančiose vietovėse.

„Pieno primilžiai ypač krito Šilalės pusėje, o bendras mūsų bendrovės surenkamo pieno kiekis sumažėjo maždaug 10 proc. Ir pieno rodikliai prastesni, - sakė E. Katutienė. - Tačiau ne vien tik dėl sausros. Šiemet žolė kažkokia kitokia".

Šeria papildomai

Iš I. Omelienės pateikto pieno ūkių sąrašo išsirinkome I. Petrauskienės (Galnės kaime). Pastaroji šiuo metu turi 44 melžiamas karves ir per 20 telyčaičių.

I. Petrauskienės teigimu, tikro lietaus pas juos nebūta visą mėnesį, todėl gyvulius iki pat šiol tenka papildomai šerti atsargoje laikomu šienainiu. Tačiau pieno primilžis vis tiek sumažėjo. Visu 100 litrų per dieną, arba maždaug 10 proc. Tuo tarpu pieno kainą perdirbėjai žada ir toliau mažinti.

Jau gavome pranešimą, kad nuo liepos už pieną mokės 3 centais pigiau - 89 ct/kg, - sako Irena Petrauskienė

Papildomų išlaidų iš ūkininkės pareikalavo ir vasaros kaitros nualintų pievų tręšimas salietra. Be to, anot I. Petrauskienės, dar ilgai būtų tekę laukti atolo.

„Kad ir palijo, jeigu ne trąšos, šviežios žolės būtų tekę laukti dar kokį mėnesį. Užtat dabar mes jau galime pjauti atolą, - pasakojo pieno ūkio savininkė. - Žinoma, tai papildomos išlaidos. Bet ką darysi. Juk ne pirmas kartas, kad trūksta žolės. Mes prie to jau pripratę..."

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai