Pajamas jau galima deklaruoti ir išmaniuoju telefonu
2015-03-18

Kaunas. Valstybinė mokesčių inspekcija jau pateikė preliminariąsias gyventojų pajamų mokesčio deklaracijas ir pasiūlė naujovę - suformuotas deklaracijas šiemet galima pateikti ir išmaniuoju telefonu, nemokamai parsisiuntus programėlę „e.VMI".

Deklaruoti pajamas privalo tie gyventojai, kurie pernai vykdė individualią veiklą ar gavo kitų pajamų ir turi sumokėti pajamų mokestį, o taip pat tie, kurie nori susigrąžinti dalį mokesčio dėl įvairių lengvatų. Deklaruoti gautas pajamas ir nuo jų apskaičiuoti pajamų mokestį privalo ir ūkininkai, jų partneriai bei kiti žemės ūkio veiklą vykdantys gyventojai.

Šiemet daugiau gyventojų paruoštas pajamų deklaracijas galės patvirtinti kone vienu mygtuko paspaudimu, jose ras išsamesnę savo pajamų ir išlaidų analizę. O naujausias technologijas mėgstantys gyventojai galės išbandyti ir pajamų deklaravimą išmaniuoju telefonu.

Dojus agro 19 09 10

Šią svarbiausią naujovę pristatė Kauno AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Judita Stankienė (nuotr.). Programėlėje e.VMI (http://www.vmi.lt/cms/mobiliosios-programeles) gyventojams pateikiamos ne tik preliminariosios deklaracijos, bet ir kitos aktualiausios VMI paslaugos.

Naudodamiesi programėle gyventojai gali peržiūrėti žemės mokesčio deklaracijas (yra ir žemės mokesčio skaičiuoklė), ūkininkai galės stebėti žymėtojo kuro metinį likutį, registruoti individualią veiklą, stebėti savo mokesčių balansą, gauti visą personalizuotą informaciją iš VMI ir kitas naudingas paslaugas.

e.VMI turi unifikuotus ir saugius, tačiau pačiam mokėtojui patogiai gaunamus prisijungimo kodus, taip pat galima prisijungti naudojantis ir mobiliuoju parašu (tai elektroninis asmens parašo ir asmens tapatybės dokumento  atitikmuo). „e.VMI" skirta populiariausioms „i.OS" ir „Android" operacinėms sistemoms, tinka planšetiniams kompiuteriams ir išmaniesiems telefonams. 

Dėl prievolės mokėti pajamų mokestį Kauno AVMI Mokestinių prievolių departamento Rajonų mokesčių mokėtojų skyriaus vedėja Irena Gasiūnienė atkreipė ir žemės savininkų dėmesį - gautas pajamas už žemės nuomą ūkininkams privalu deklaruoti. Tačiau specialistė paaiškino, kad prievolės mokėti gyventojų pajamų mokesčio nėra, jeigu žemė nuomojama bendrovei, nes ši pati išskaičiuoja pajamų mokestį, mokėdama už žemės nuomą žemės savininkui. I. Gasiūnienės teigimu, neretai žmonės šios prievolės nežino, o kai VMI pradeda jiems rašyti laiškus dėl nesumokėtų mokesčių, tai sukelia nemažai streso.    

Pajamas gyventojai turi deklaruoti iki šių metų gegužės 4 dienos.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai