Naujojo derliaus grūdų eksportas prasidėjo
2012-08-27

Klaipėda/Vilnius, rugpjūčio 27 d. Klaipėdos uoste į esamus sandėlius šiandien dar galima priimti daugiau kaip penkiasdešimt tūkstančių tonų grūdų. Sekmadienį jau atplaukė šešiasdešimt trijų tūkstančių tonų talpos krovininis laivas, kuris išplukdys Lietuvos žemdirbių užaugintus grūdus į užsienį. Kraunami ir mažesnių talpų laivai. Tai akivaizdžiai sudaro sąlygas tęsti grūdų priėmimą į elevatorius ir pagerinti pervežimą į uostą ir į užsienį.

Savaitgalį žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius savo akimis įsitikino, kad grūdų eksportas prasidėjo. Lankydamasis Klaipėdoje, ministras susitiko su Valstybinio jūrų uosto krovos kompanijų, AB „Lietuvos geležinkeliai" atstovais aptarti grūdų pervežimo ir krovimo problemas.

Grūdų eksportas galėjo prasidėti ir anksčiau, jeigu grūdų eksportuotojai būtų anksčiau užsisakę laivus. Suprantama, drėgni orai sutrikdė grūdų priėmimą ir talpinimą į tarpinius sandėlius, bet Žemės ūkio ministerijos skirtos 109 mln. litų investicinės paramos Kaimo plėtros fondo lėšos pagerino grūdų džiovinimo ir sandėliavimo pajėgumus.

Dojus agro 19 09 10

Žemdirbiams nelengvas metas, jų atkaklumas ir sumanumas lems javapjūtės rezultatus. Rugpjūčio 24 dieną Lietuvoje jau buvo nuimta 66 proc. grūdų ir 30 proc. rapsų plotų. Derlingumas džiugina, jis siekia 4,7 t/ha. Pasaulyje grūdų atsargos sumažėjo apie 3 proc., todėl paklausa grūdams išliks. Tai liudija ir ateities sandėrių pasaulio biržose duomenys.

„Sunkios grūdų nuėmimo sąlygos neturi būti priežastimi grūdų supirkėjams mažinti grūdų supirkimo iš augintojų kainas. Kviečiu ūkininkus, pasinaudojusius Kaimo plėtros parama ir jau apsirūpinusius talpyklomis, kooperuotis ir padėti kolegoms. Dažnai tai ir vyksta savaime",- sako žemės ūkio ministras.

Lietuvos grūdų eksportuotojai bei grūdų supirkėjai sėkmingai dirba sudarydami grūdų eksporto planus. Norėtųsi, kad dar sklandžiau vyktų geležinkelio vagonų iškrovimas elevatoriuose, kad pagerėtų vagonų apyvartumas. Praėjusį penktadienį Plungėje laukė neiškrauti daugiau kaip šimtas Agrokoncerno grūdų vagonų, Klaipėdos ir Draugystės stotyse laukė apie aštuoniasdešimt Clasco, Bega, Smeltė kompanijų grūdų krovinių vagonų. Šeštadienį šie vagonai buvo iškrauti.

„Niekas neturi nuleisti rankų ar nusivilti, sėkmingas ateinančių savaičių darbas lems gerus rezultatus",- sako žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius.

ŽŪM, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai