Modernia įranga melžiamos karvės duoda daugiau pieno
2013-09-17

Panevėžio r. Augalininkystės ir gyvulininkystės verslą plėtojanti Žibartonių žemės ūkio bendrovė imasi modernizuoti savo ūkį ir planuoja jį toliau plėsti. Neseniai ūkyje vietoje penkerių metų senumo melžimo aikštelės įrengta nauja. Joje karvių banda pamelžiama net 2,5 karto greičiau nei senojoje. Sutrumpėjo melžimo laikas, karvės duoda daugiau ir kokybiškesnio pieno.

Žibartonių žemės ūkio bendrovėje apie 700 karvių per vieną pamainą pamelžiamos per keturias valandas. Bet dar neseniai šis procesas užtrukdavo net 10 valandų.

„Tik baigus melžti ir apsitvarkius rytinei melžėjų pamainai, prie darbo stodavo vakarinė pamaina. Melžimas užsitęsdavo iki nakties. Vargdavo ir melžėjos, ir karvės", - apie vargus, patirtus naudojant dar prieš penkerius metus įsigytą melžimo aikštelę“ – pasakoja bendrovės vadovas Audrius Kliučininkas (nuotr.).

LYTAGRA 19 07 04 mob

Padėtis pasikeitė iš esmės karvių fermoje sumontavus firmos „GEA Farm Technologies" 40 vietų melžimo aikštelės „šonas prie šono 2x20" modernizacijos paketą, kurį bendrovė įsigijo iš UAB „Biržų žemtiekimas"

PLAČIAU SKAITYKITE ČIA

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai