Lietuviški apyniai jau seniai tapo deficitu
2012-08-29

Vilnius, rugpjūčio 29 d. Didieji ir mažieji Lietuvos aludariai laukia naujojo apynių derliaus, kuris lems ir alaus kainą. Kad šiemet apynių derlius bus prastesnis, jų tiekėjai kalba vis garsiau, apynių spurgai ir Europoje, ir JAV šiemet taip pat užderėjo prasčiau.

"Lietuvoje pramoniniu būdu auginti apynius ir juos naudoti verdant alų nustota nuo tada, kai įstojome į Europos Sąjungą", - pasakojo Tikro alaus draugijos steigėjas Martynas Savickis.

Šiuo metu apyniai ir jų ekstraktai, kuriuos naudoja aludariai, importuojami iš Europos, dažniausiai - iš Vokietijos ir Čekijos. Importuotų apynių spurgų kilogramo kaina Lietuvoje sukasi apie 20-30 litų.

Anot apynius ir jų ekstraktą tiekiančios įmonės "Aluteksas" vadovo Donato Berulio, gauta žinių, kad apyniai užderėjo prasčiau nei ankstesniais metais, trečiadienį rašo "Lietuvos rytas".

"Lietuvoje apyniai nebeauginami. Būta tokių užmačių maždaug prieš dešimtmetį, kai pačios alaus gamyklos bandė kurti apynynus, ieškoti ūkininkų. Tačiau viskas baigėsi nesėkmingai", - sakė Kauno botanikos sodo mokslininkas, apynių kolekcijos puoselėtojas Kęstutis Obelevičius.

BNS inf.

LYTAGRA 19 07 04 mob
Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai