Lietuva laikinai įšaldė veršelių ir galvijų eksportą
2012-11-14

Vilnius. Lietuva praėjusią savaitę laikinai įšaldė veršelių ir galvijų eksportą, vieno veršelio kraujyje aptikus mėlynojo liežuvio ligos pėdsakų. Ši liga nėra pavojinga žmonėms.

„Veršelių ir galvijų eksportas iš Lietuvos sustabdytas lapkričio 7 dieną. Nenorėčiau apibrėžti tikslesnių terminų, kada jis gali būti atnaujintas - gal po savaitės, gal po kelių, kai išsiaiškinsime situaciją", - BNS sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas.

Ano jo, šiuo metu tarnyba tiria situaciją, imami galvijų kraujo mėginiai. V.Paulausko teigimu, veršelis į Ispaniją išvežtas ne iš didelės fermos - gyvulį pardavęs žmogus laiko tik vieną karvę.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Įtarimų sukėlusio veršelio kraujyje buvo rasta antigenų - ligą sukeliančių virusų. Tuo tarpu iš Lietuvoje paimtų ir ištirtų galvijų ir laukinių gyvūnų kraujo tyrimų 15-oje buvo rasta antikūnių. Anot V.Paulausko, tai reiškia, kad galvijai buvo susidūrę su liga ir tapo jai atsparūs, jie jokio pavojaus nekelia.

„Tačiau mes norime būti garantuoti, kad gyvuliai yra „švarūs", sveiki", - BNS sakė V.Paulauskas.

Žemės ūkio kooperatyvo „Lietuviška mėsa" valdybos pirmininkas Vidmantas Jonika „Verslo žinioms" sakė, kad dėl eksporto sustabdymo ūkiai patirs didesnių išlaidų. Jei bus patvirtinta, kad šalyje yra ligos židinys, gyvų galvijų ir veršelių eksportas bus stabdomas ilgesniam laikui.

Lietuvoje išauginti veršeliai eksportuojami į Izraelį, ES šalis.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai