Lietus trikdo žemdirbių planus
2016-04-26

Kėdainių r. Kasdien žvalgytis į dangų ir įdėmiai sekti orų prognozes - tai dažno žemdirbio užsiėmimas šiomis dienomis. Visi labai laukia sausesnių orų, mat lietus trukdo pasėlių purškimus nuo piktžolių ir tręšimo darbus.

„Dar liko neužsėti keli laukai, tačiau dėl jų mažiausiai neramu. Dabar - visos mintys apie tręšimą ir purškimą nuo piktžolių. Bet kol šlapia, darbai stovi", - sako Dotnuvos seniūnijoje ūkininkaujantis Algimantas Kižauskas. Vyras skaičiuoja, kad iš maždaug tūkstančio hektarų nesėtų liko tik apie trisdešimt.

Panašiai nusiteikę ir kiti Kėdainių krašto žemdirbiai. Jaunasis ūkininkas Arnas Volkavičius taip pat akylai stebi orų prognozes ir pagal jas renkasi, kur važiuoti - į laukus ar studijas. Trečio kurso studentas, kremtantis agronomijos mokslus Aleksandro Stulginskio universitete, nesunkiai suderina visus darbus.

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Tas lietingas oras labai trukdo suplanuotiems darbams. Dar liko pasėti paskutinį laukelį vasarinių kviečių ir šįmet suplanuotus dešimt hektarų grikių. Niekada nesu grikių auginęs, bet nutariau pabandyti. Pernai kaip naujieną ūkyje sėjau žirnius, kurie labai gerai derėjo - užaugo net po pusseptintos tonos iš hektaro, o šįmet bandysiu grikius, - planais pasidalijo A. Volkavičius.

Jaunasis ūkininkas Arnas Volkavičius nutaikęs gerą orą sėda prie traktoriaus vairo ir skuba į laukus baigti sėjos darbų

Jaunas ūkininkas dirba apie 200 hektarų žemės. Juose auga ne tik žieminiai kviečiai ir rapsai, kurie puikiai peržiemojo, bet ir vasariniai javai, cukriniai runkeliai. „Dabar labai jau rūpi pasėlius pamaitinti, būtų pats laikas juos tręšti. Deja, nuolat lyjant tręšimo darbai stoja. Lygiai taip pat turime purkšti laukus nuo piktžolių, nes laiku to nepadarę, galime turėti didelių problemų - labai piktžolėtus laukus", - susirūpinęs žemdirbys.

Sėjamųjų Kėdainių krašto laukuose dar apstu

Kėdainių rajone yra apie pustrečio tūkstančio registruotų ūkių. Praėjusių metų deklaravimo duomenimis, Kėdainių rajone deklaruota per 108 tūkst. hektarų pasėlių plotų. Panašūs skaičiai yra išlikę ir šiais metais. Pavasarinė sėja jau eina į pabaigą, tačiau finišui kol kas trukdo lietingi orai ir drėgnos dirvos.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai