Lietus sausros nenutraukė
2018-06-22

Vilnius. Penktadienio naktį dalyje Lietuvoje iškritęs lietus nenutraukė sausros. Anot hidrometereologų, situacija visiškai nepasikeitė.

Stichinė sausra paskelbta penkiose savivaldybėse: Šakių, Alytaus, Marijampolės, Trakų rajonų ir Kalvarijos savivaldybių teritorijose.

„Po penktadienio nakties lietaus iš esmės situacija visiškai nepasikeitė. Mes tikėjomės, kad kritulių kiekiai bus pakankamai nemaži, bet stipriau palijo tik Šiauliuose, o Šiauliuose sausros kaip ir nebuvo. Tai iš principo ten, kur buvo stichinė sausra, ten ir liko, situacija pagerėjo tik vos vos“, – BNS penktadienio rytą sakė Hidrometeorologijos tarnybos Meteorologinių stebėjimų poskyrio vyriausioji specialistė Justina Kazlauskienė. Anot jos, penktadienio naktį „lietaus kiekiai iš tikrųjų buvo menki, žemės ūkiui tai menkniekis“.

Stichinė sausra šį mėnesį buvo paskelbta ir Lazdijų rajono savivaldybėje, tačiau ji čia atšaukta po lietaus šios savaitės pradžioje.

Tuo metu 27 savivaldybėse toliau tęsiasi sausringas laikotarpis, kaip pavojingas meteorologinis reiškinys.

„Jeigu gausiau nepalis artimiausiomis paromis, tai pirmadienį stichinę sausrą skelbsime dar penkiose pietų Lietuvos savivaldybėse, antradienį prisidėtų dar šešios“, – BNS sakė J. Kazlauskienė.

Dėl sausų orų dalis savivaldybių yra uždraudusios ar apribosusios lankymąsi miškuose.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai