Lauko dienoje - pažintis su naujomis veislėmis
2013-05-20

Kėdainiai. Lietuvos žemdirbiai turėtų nepabijoti išbandyti vengriškų augalų, pavyzdžiui, kviečių, veislių. Pasak profesoriaus Albino Šiuliausko, klimatui kintant ir tampant sunkiai nuspėjamu, panašu, jog vengriški augalai bus labai paklausūs mūsų šalyje. Nereikia pamiršti, jog jų sėklos kaina gerokai mažesnė negu vakarietiškų.

Bendrovė „Kauno grūdai" jau keleri metai greta kitų verslų plėtoja augalininkystės verslą. Jo veiklos esmę sudaro bendradarbiavimas su ūkininkais, ekspertinės konsultacijos, padedančios išauginti gausesnį ir kokybiškesnį derlių minimaliomis sąnaudomis bei grūdų supirkimas.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Bendrovės „Kauno grūdai" vadovas Tautvydas Barštys diskutavo su renginio šeimininku Algimantu Kižausku

AB „Kauno Grūdai" superka tiek maistinius, tiek pašarinius grūdus. Be to, ūkininkams siūlo papildomų paslaugų: nuo grūdų sėklų iki augalų apsaugos priemonių, trąšų ir agronomų konsultacijų.

„Kauno grūdai" bendradarbiauja su Kėdainių rajono ūkininku Algimantu Kižausku, kurio laukuose atlieka įvairius bandymus ir tyrimus. Juos pristato per lauko dienas.

„Norime, kad kuo daugiau ūkininkų pamatytų, kaip galima moderniai dirbti ir gausinti derlių. Suteikiame galimybę patiems pamatyti, kaip žiemoja viena ar kita veislė kviečių bei rapsų. Mūsų agronomai supažindina su pasėlių priežiūros darbų eiga, gali patarti, ką ir kaip tręšti, purkšti nuo ligų", - sakė su ūkininkais renginyje „Grūdo kelias" susitikęs bendrovės „Kauno grūdai" vadovas Tautvydas Barštys.

Žemdirbiai susidomėję žiūrėjo, kaip peržiemojo rapsai

Į A. Kižausko ūkį atvykę žemdirbiai iš visos šalies apžiūrėjo bandyminius plotus, įvertino įvairių veislių skirtumus. „Žemdirbiai pamatė, kaip atrodo vasariniai pasėliai. Po mėnesio rezultatai bus kiti. Norine, kad ūkininkai patys matytų pokyčius, bet ne iš konsultantų kalbų spręstų, kuri veislė atsparesnė ar patikimesnė", - sakė „Kauno grūdų" produktų vadovas Tadas Dailidavičius.

„Kauno grūdai" bendradarbiaujama su firma „Bayer CropScience". Šįkart ūkininkai galėjo susipažinti su partnerių bandomomis vengriškomis ir austriškomis žieminių kviečių veislėmis bei naujomis vasarinių rapsų veislėmis.

Profesorius Albinas Algirdas Šiuliauskas įsitikinęs, kad Lietuvos žemdirbiai turėtų nepabijoti išbandyti vengriškų veislių

Tyrimus atliekantis profesorius Albinas Algirdas Šiuliauskas įsitikinęs, kad Lietuvos žemdirbiai turėtų nepabijoti išbandyti vengriškų veislių. „Vengriškas klimatas primena stepių klimatą. Ten augantys augalai yra ypač atsparūs. Mes bandome net kelias vengriškas žieminių kviečių veisles. Šiųmetė žiema buvo itin palanki bandymams. Akivaizdu, kad vengriški kviečiai peržiemojo labai gerai, jų augalai auga greitai, yra vienodo išsivystymo. Be to, tie kviečiai turi didesnį glitumą ir baltymingumą negu kitų veislių. Klimatui kintant ir tampant sunkiai nuspėjamu, panašu, jog vengriški augalai bus labai paklausūs mūsų šalyje. Nereikia pamiršti, jog jų sėklos kaina gerokai mažesnė negu vakarietiškų."

Ūkininkai noriai tyrinėjo kviečių pasėlius

A. Kižauskas ūkininkauja jau per 20 metų. „Dabar kartu su sūnumi dirbu apie 1 000 hektarų. Turime vienuolika darbuotojų, kurie mūsų ūkyje įdarbinti visus metus, nepaisant darbymečių ir laisvesnio laiko. Auginame kviečius, rapsus, miežius, cukrinius runkelius. Sėkmingai naudojomės Europos Sąjungos fondų projektų lėšomis. Turime sukūrę modernų augalininkystės ūkį, kuriame vietos atsiranda ir partneriams. Tyrimams skyrėme apie 50 hektarų. Dar nė karto nebuvo kilę dvejonių dėl tokio bendradarbiavimo prasmingumo. Patys pamatome, kas mums geriausiai tinka, kokios priemonės efektyviausios", - sakė vienas pažangiausių Kėdainių rajono ūkininkų A. Kižauskas.

Lauko dienoje pristatyti ir modernūs kombainai

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai