Lauko diena – pas moliūgų augintojus
2013-09-03

Ukmergė. Šią savaitę Deltuvos seniūnijoje, Leonpolio kaime  ūkininkaujanti Ieva Stragytė savo ūkyje sulaukė gražaus būrelio svečių. Moliūgų auginimu besidomintys ūkininkai čia surengtoje Lauko dienoje klausėsi specialistų patarimų, apžiūrėjo dirvoje geltonuojančius milžinus bei aptarė jų realizavimo galimybes.

Lauko dieną „Moliūgų ir topinambų auginimas ekologinės gamybos ūkiuose“ organizavo Lietuvos žemės ūkio rūmai. Buvo surengti trys seminarai skirtinguose šalies regionuose esančiuose ūkiuose.

Leonpolio kaime esantis ūkis – Stragių šeimos verslas. Jau daugiau kaip 20 metų ekologine daržininkyste besiverčiantys Laima ir Vincentas Stragiai tikina prie intensyviosios žemdirbystės pereiti neketinantys. Ekologinis ūkininkavimas tapo gyvenimo būdu.

Prieš šešerius metus ūkį įkūrė ir žemės ūkio mokslus baigusi jų dukra Ieva Stragytė. 70 ha ūkyje ji augina javus, bulves, daržoves. Bene geriausiai Ukmergės rajone Stragių ūkis yra žinomas dėl jame „karaliaujančių“ moliūgų.

I. Stragytė pasakojo, kad moliūgams skirtas 1,5 ha  sklypas. Iš vieno ha pernai pavyko nurinkti apie 15 t moliūgų. Panašaus derliaus ūkininkė tikisi ir šiais metais

Šiųmetė vasara, pasak pašnekovės, nebuvo labai palanki moliūgų augimui. Nors moliūgai – šilumą mėgstanti daržovė, per dideli karščiai ir jai nepatinka. Deja, ekologiškai užaugintų žemės ūkio produktų realizacija mūsų šalyje dar sudėtinga.

Nemažai daržovių ūkininkai patys parduoda ekologiniuose turguose. Sutartis sudaro su specializuotomis krautuvėlėmis. Pastaruoju metu pavyksta užmegzti ryšius ir su didžiaisiais prekybos centrais. Tačiau jų sąlygos ne visuomet tenkina ūkininkus. Mat prekybininkai dažniausiai ima daržoves iš ūkininkų ne tuomet, kai jiems būtų patogiausia realizuoti – tik nuėmus derlių.

Dojus agro 19 09 10

Lauko dienos dalyviai išgirdo nemažai patarimų, kaip auginti moliūgus ir  aptarė jų realizavimo galimybes

Neseniai ūkininkė dalyvavo Europos Sąjungos finansuojamoje programoje „Netradicinės augalinės žaliavos (topinambų, moliūgų, daigintų sėklų) auginimas ir jos panaudojimas maisto produktų gamybai“. Parodomieji bandymai, vykdant šį projektą, vyko I. Stragytės ūkyje.

Žemės ūkio rūmų vyriausioji specialistė augalininkystei Edita Karbauskienė patarė Lauko dienoje dalyvaujantiems ūkininkams nevengti tokių projektų. Jie naudingi visapusiškai – ūkininkai sužino apie žemės ūkio naujoves, gauna finansavimą, o tuo pačiu metu ūkyje atliekami moksliniai bandymai.

 MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai