Kol kas deklaruotas plotas mažesnis
2014-06-19

Vilnius. Baigėsi žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo terminas. Kol kas deklaruota 200 tūkst. ha mažiau negu pernai. Deklaravusiųjų irgi yra keliolika tūkstančių mažiau. Nacionalinės mokėjimo agentūros teigimu, statistika nėra galutinė.

Kadangi paraiškų surinkimo termino pabaiga - birželio 15-oji - buvo nedarbo diena, paraiškas dar buvo galima teikti ir birželio 16-ąją, pirmadienį.

Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis, iki birželio 15 d. patvirtintos 134 975 paraiškos tiesioginėms išmokoms už plotus ir žemės ūkio naudmenas gauti. Iš viso deklaruotas 2,6 mln. ha naudmenų plotas. Daugiausiai paraiškų pateikta Alytaus, Šilalės, Šilutės ir Kelmės rajonuose.

Vaderstad 12 05

Paraiškos dar bus priimamos iki liepos 10 d., bet už kiekvieną uždelstą dieną parama bus mažinama 1 proc.

Praėjusiais metais fiksuotas visų laikų deklaravimo rekordas. Bendras deklaruotas plotas siekė 2,8 mln. ha, o paraiškas pateikė 150 tūkst. pareiškėjų.

„Gal dar šiandien neskaičiuokime viščiukų, tai padarysime liepos 15-ąją, kai bus gauti galutiniai duomenys iš pavėlavusiųjų. Šiuo metu galima teigti, kad išliko ūkių stambėjimo tendencija, tai liudija pareiškėjų skaičius. Deklaruoto ploto sumažėjimą galėjo nulemti keli dalykai: galbūt ne visi dar spėjo deklaruoti, galbūt kai kurie ūkininkai nedeklaravo sąmoningai, nes turi pievų, tačiau nelaiko gyvulių? Sumažėjimas nėra blogai, matyt, žmonės atsakingiau žiūri į deklaravimą", - sako Žemės ūkio ministerijos Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento direktorius Rimantas Krasuckis.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai