Kiekvieno regiono laukuose situacija skirtinga
2020-04-30

Švenčionių r. Šiaurės rytų Lietuvoje įvairus ne tik kraštovaizdis, bet ir dirvožemis. Ūkiuose yra ir sunkių molingų dirvų, ir priesmėlių. Daug rūgštokų, mažai humuso turinčių laukų. Ūkininkai, žinodami savo dirvų galimybes, renkasi atitinkamas sėjomainas ir auginimo technologijas.

Švenčionių rajono žemdirbiai, įvertinę paskutiniųjų dvejų metų augalininkystės rezultatus, pernai rudenį pasėjo daugiau žieminių javų ir rapsų. Tai - tinkamas sprendimas, ypač matant šio pavasario orų sąlygas, kai dirvose vis labiau juntamas drėgmės trūkumas. Esant tokiems gamtos išbandymams, žieminiai javai gali duoti gausesnį derlių, palyginti su vasarojumi.

Kiekvieną savaitę www.agroakademija.lt skelbiama naujausia videoinformacija iš stebimų pasėlių. Šis videoreportažas parengtas Švenčionių r., apžiūrint žieminių kviečių ir žieminių rapsų laukus. Situaciją vertina LŽŪKT Švenčionių r. biuro augalininkystės konsultantas Albertas Marma.

RVAC 21 09 30

Informaciniame portale ikmis.lt galima rasti nuolat atnaujinamą informaciją apie pasėlių situaciją savo rajone ir visoje Lietuvoje. Kenksmingų organizmų plitimas pasėliuose prognozuojamas pagal meteorologinių stotelių duomenis, ir tai leidžia ūkininkams priimti teisingus augalų apsaugos sprendimus.

Daugiau žr. agroakademija.lt

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai