Kaišiadorių paukštyne - naujos technologijos
2013-04-05

Kaišiadorys. Viena moderniausių ir ekonomiškai stipriausių Lietuvos įmonių grupių „KG Group", valdanti Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynus, toliau investuoja į gamybos modernizavimą. Paskutinysis įgyvendintas 15,8 mln. litų vertės projektas - atnaujintas paukštienos išpjaustymo cechas ir įdiegtos modernios gilesnio skerdenos dalių apdorojimo technologijos.

2012 m. „KG Group" paukštynų apyvarta siekė 460 mln., 2013 m. planuojama ją padidinti iki 492,9 mln. litų. Pasiekti tokių rodiklių padeda vartotojai, kurie vis dažniau renkasi vištieną. Statistikos departamento duomenimis, vištienos suvartojimas Lietuvoje per dešimtmetį padidėjo dvigubai - nuo 12 iki 21-22 kg ir beveik pavijo Europos vidurkį (24 kg).

Šie paukštynai yra didžiausi vištienos augintojai ir perdirbėjai Baltijos šalyse. 70 proc. vištų, pasak AB Kaišiadorių paukštyno direktoriaus Manto Rudaičio, jie užsiaugina patys, 30 proc. perka iš ūkininkų. Maždaug pusė - apie milijoną - paukštyno vištų laikomos Kaišiadorių paukštyne, kita dalis - tolimesniuose paukštynuose.

Dojus agro 19 09 10

Atnaujintame paukštienos išpjaustymo ceche įdiegtos modernios gilesnio skerdenos dalių apdorojimo technologijos

Per pamainą Kaišiadorių paukštyne paskerdžiama 30 tūkst. broilerių, kurie būna maždaug 38-41 dienos amžiaus. Šviežios mėsos gamybos ceche sumontuotos naujos gamybinės linijos - kojinių dalių nukaulinimo mašinos - leidžia nukaulinti šlauneles ir blauzdeles. Naujos technologijos leidžia išploninti mėsą, iš filė išimti sausgysles ir mėsą supjaustyti gramų tikslumu, visi pjūviai atliekami tik per sąnarį.

„KG Group" valdybos pirmininkas Tautvydas Barštys teigia, kad 2012-2013 m. investicijos į paukštininkystės verslą (į paukščių gerovę ir gilesnį mėsos perdirbimą) sudarys apie 60 mln. litų. 2012 m. investicijos buvo skirtos naujoms gamybinėms linijoms bei technologijoms: Vilniaus paukštyne įdiegtos naujos kalibravimo technologijos, vertikalaus pjaustymo ir mėsos išploninimo technologija, įrengta šviežių dešrelių ir faršo gamybos linija, pradėtas modernizavimo projektas Kaišiadorių paukštyne.

„KG Group" valdybos pirmininkas Tautvydas Barštys

2013 m. investicijos bus skirtos veislinių paukščių auginimo plėtrai ir turimiems gamybiniams objektams atnaujinti, bus plečiamas Vilniaus paukštyno inkubatorius, investuojama į paukščių auginimo aplinkos gerinimą, taip pat tęsiamas gamybos modernizavimo projektas Kaišiadorių paukštyne. Metų pabaigoje turėtų veiklą pradėti naujas kepsnių gamybos cechas. Šis projektas bus didžiausias Baltijos šalyse ir Lenkijoje, į jį žadama investuoti apie 20 mln. litų.

„KG Group" vykdomojo direktoriaus Dariaus Samuolio teigimu, anksčiau įmonė valdė du visiškai vienoda veikla užsiimančius Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynus. Nuo 2012 m. jų veikla tapo specializuota. Kaišiadorių paukštyno pagaminta produkcija daugiausia skirta eksportui, nes nukaulinta mėsa, kurią ruošia atnaujintas šviežios mėsos gamybos cechas, yra išskirtinai eksporto prekė. Į Vakarų Europos šalis, Rusiją ir Aziją eksportuojama 47 proc. paukštynų produkcijos, o 53 proc. lieka vidaus rinkai.

Pasak Dariaus Samuolio, paukštininkystės verslas artėja prie vartotojo - gaminami tokie produktai, kuriuos ruošti maistui tampa vis paprasčiau. „Todėl paukštininkystės inovacijas ir pavadinome „Vištiena kitaip", - sakė „KG Group" vykdomasis direktorius.

Praėjusią savaitę „KG Group" lankėsi greito maisto restoranų tinklo KFC atstovai - pradėtos derybos dėl vištienos produkcijos tiekimo į jų valdomus restoranus Didžiojoje Britanijoje. „Jų reikalavimai labai dideli, bet jie liko patenkinti tuo, ką matė. Mes pasistengsime, kad gautume kontraktą su KFC", - tikisi D. Samuolis.

Nors gamyba tampa vis modernesnė, darbuotojų paukštynuose nemažėja, tik jie persiskirsto į kitas gamybos sritis. Iš viso paukštynuose dirba 2,7 tūkst. darbuotojų, o visoje „KG Group" - per 3 tūkstančius.

„KG Group" apyvarta  2011 m. pirmą kartą viršijo 1 milijardą litų. 2012 m. ji pasiekė 1,4 mlrd., o 2013 m. planuojama pasiekti 1,6 mlrd. litų apyvartą grupės mastu.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai