Javapjūtę sunkina lietus
2016-08-11

Vilkaviškis. Vilkaviškio rajone iki šiol sudorota apie 15-20 proc. viso derliaus. Dauguma stambių ūkių jau baigė žieminių kultūrų pjūtį  ir ruošia dirvą žiemkenčių sėjai, tačiau dažnai pliaupiantis  lietus trukdo spartesnei javapjūtei.

Nepaisant to, Vilkaviškio rajono seniūnijų laukuose triūsia kombainai ir prie grūdų supirkimo punktų rikiuojasi transporto eilės su atvežtais grūdais. Tačiau esama ir tokių laukų, į kuriuos dėl liūčių vis dar neįmanoma įvažiuoti ir užbaigti žieminių kultūrų pjūtį.

Pasak Vilkaviškio rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vyr. specialistės Linos Galvydienės, rajono žieminiai pasėliai buvo apšalę, o dabar vasarinių pjūtį sunkina drėgni orai. Palijus tenka šiek tiek palaukti, kad grūdinės kultūros pradžiūtų, o kol kas lyja praktiškai kasdien. Tačiau tikimasi, kad šį mėnesį didžioji dalis derliaus jau turėtų atsidurti aruoduose.

Supirkimo punktų duomenimis, žieminių kultūrų derlingumas šiemet mažesnis nei pernai, šiuo metu atvežamų supirkti kviečių kokybė nebloga. Tiek „Ekstra" klasės, tiek pirmos, antros ir pašarinių grūdų atvežama maždaug vienodai. Grūdų kokybė geriausia tų ūkininkų, kurie turi savo džiovyklas ir į punktus atveža jau išdžiovintą produkciją.

Kai kurie rajono žemdirbiai sako, jog žieminių rapsų prikūlė 3-4 t/ha, o žieminių kviečių - iki 7 t/ha. Vis dėlto dauguma skundžiasi, kad žieminių rapsų byrėjo tik 2 tonos, o kviečių - 3,5 tonos iš hektaro.

Šįmet ūkininkai sėjo nemažai žirnių. Pasak L. Galvydienės, jų šiuo metu nuimta apie 60 proc. Jų derlingumas - 3,5-4 t/ha. Dalis žirnių - sugulę nuo vėjo ir lietaus, tad juos teks nurašyti į nuostolius. Šiais metais žirnių rajone auginta 6144 ha - triskart daugiau nei pernai. Jų plotų augimą paskatino ir  už ankštines kultūras mokama gana nemaža papildoma išmoka - 83,47 euro už ha.

Vietiniai ūkininkai nesidžiaugia ne tik dėl mažesnio derliaus, bet ir dėl javapjūtės pradžioje smukusių supirkimo kainų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.02

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kuris technikos prezentavimo būdas Jums priimtiniausias?
Orai