Javapjūtę lengvina patikimi kombainai
2013-07-30

Kėdainiai. Gudžiūnų seniūnijoje ūkininkaujantis Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Romualdas Gailiūnas po darbo ir savaitgaliais ūkininkauja Gudžiūnų seniūnijoje. 60 ha dirbantis gudžiūniškis įsitikinęs, kad nuo gamtos kaprizų gelbsti tik gera ir patikima technika.

Žieminius rapsus, žieminius bei vasarinius kviečius auginantis R. Gailiūnas turi šiek tiek technikos, dabar pamažu ją atnaujina. Neseniai jis iš „Fendt" technika prekiaujančios bendrovės „Ivabaltė" įsigijo traktorių. Iš bendrovės atstovų sulaukęs pasiūlymo išbandyti naująjį kombainą, taip pat sutiko nedvejodamas.

Romualdas Gailiūnas 20 ha rapsų su naujuoju kombainu „Fendt 6335 C" nukūlė per pusdienį

„Į jį sėdęs supratau, jog tai labai patikimas pagalbininkas. Auginu apie 20 ha žieminių rapsų. Su „Fendt" kombainu juos nukūliau per pusdienį", - džiaugiasi Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius, kuriam žemės dirbimas - fizinis poilsis nuo protinės veiklos.

Iš viso apie 60 ha žieminius rapsus, žieminius bei vasarinius kviečius auginantis gudžiūniškis sakė, kad šie metai gana sudėtingi: „Labai gąsdino vėlavęs pavasaris. Atrodė, kad po žiemos iš karto atėjo vasara. Įprasto pavasario kaip ir neturėjome. Tad augmenija kiek suvargo. Gerai, kad vėliau gamta pasivijo laiką ir derlių subrandino laiku. Panašu, kad jis užderėjo neblogas, nors kiek mažesnis negu pernai. Pernai rapsų viename hektare pavyko užauginti apie 4 t, o šįmet - pustoniu mažiau", - teigia R. Gailiūnas.

Kombainas „Fendt 6335 C", kurį jau išbandė gudžiūniškis, dar naujiena Lietuvos laukuose. Jį bendrovė „Ivabaltė" šalies ūkininkams žiemos pabaigoje per nuotaikingą Užgavėnių šventę.

Pirmąjį naujutėlaitį „Fendt 6335 C" kombainą nupirko ištikimas bendrovės „Ivabaltė" klientas Almantas Bartaševičius. 23 metus ūkininkaujantis vyriškis puikiai žino, ką reiškia nemigo naktys, kai trūksta patikimos technikos. „Turime 240 ha augalininkystės ūkį. Tad gerai žinau, ką tenka išgyventi sunokus derliui ir sugedus kombainui. Per javapjūtę kiekviena sugaišta minutė neša skaudžius nuostolius. Tad aš nebenoriu savęs kankinti - prieš kelerius metus partneriu pasirinkau bendrovę „Ivabaltė". Pirkdami iš jos techniką, mes gauname ir kokybiškas paslaugas. Tai teigiu labai atsakingai, nes ilgametė ūkininkavimo patirtis leido išbandyti ne vieną kolektyvą", - tvirtina A. Bartaševičius.

„Kas nusiperka „Fendt" traktorių, dažnai sugrįžta įsigyti šios šeimos padargų bei kombainų", - sako UAB „Ivabaltė" direktorius Irmantas Tarvydis. Jis pabrėžė, jog bendrovei labai svarbu, kad ūkininkai ne tik nusipirktų kuo daugiau traktorių ar kombainų, bet ir kuo mažiau vargo turėtų su jų priežiūra.

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Ivabaltė" demonstruoja naują traktorių „Fendt 724 Vario" su plūgais

„Pernai iš mūsų centro į Lietuvos laukus išvažiavo šeši nauji kombainai. Šįmet tikimės, kad parduosime bent dešimt naujų „Fendt". Juolab, kad jau galime pasiūlyti ir naujos C serijos atstovą - „Fendt 6335 C", kuris tinka maždaug 300 ha ūkiuose", - ateities planais dalijasi I. Tarvydis.

Breganzėje, Italijoje, AGCO grupei priklausančioje javų kombainų gamykloje pagamintas „Fent 6335 C" oficialiai pristatytas Vokietijoje praėjusių metų rudenį, o  Lietuvos žemdirbiams - pavasarinėje parodoje „Ką pasėsi... 2013". Dabar naujasis galiūnas keliauja per Vidurio Lietuvą ir norintiems padeda doroti subrendusį derlių.

Naujoji „Fendt" C serija - tai vidutinio ir didelio laidumo universalūs javų kombainai nedideliems ir vidutinio dydžio ūkiams, didelį dėmesį skiriantiems naujausiems mašinų valdymo sprendimams.
Svarbus šių kombainų bruožas - daugiau kaip 80 proc. visų paviršių, tarp jų ir klavišiniai kratikliai, yra visiškai padengti korozijai atsparia cinko danga. Visos sraigės padengtos abrazyviniam dilimui atspariu kietlydiniu „Hardox".

C serijos kombainuose įdiegtas naujas šios klasės mašinų valdymo standartas, o „Fendt 6335 C" yra našiausias ir galingiausias gamoje. Mašina turi naują erdvią ir ergoekonomišką kabiną „Skyline" su automatiniu oro kondicionieriumi ir žemu vibracijų bei triukšmo lygiu. Kombainų varikliai atitinka itin griežtus reikalavimus ir užtikrina efektyvų degalų, kurių į baką telpa 620 litrų, sunaudojimą.

Naujasis kombainas turi 9 tūkst. litrų grūdų bunkerį su centre įrengta sraige tolygiam užpildymui. Iškrovimo našumas įspūdingas - 105 litrai per sekundę.

Kombainas turi dviejų tipų pjaunamąsias: standartines „FreeFlow" ir su juostiniu transporteriu „PowerFlow". Išmanioji perkūlimo sistema neiškultas varpas grąžina atgal į kūlimo aparatą, kad jos būtų kuo švariau išpurtytos. Abipusiai dantyti peiliai ir priešpeiliai užtikrina gerą šiaudų smulkinimo kokybę. Susmulkinti šiaudai tolygiai paskleidžiami ant ražienos.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai