JAV ekspertai gerai vertina lietuviškų kiaušinių produktų kokybę
2016-11-04

Vilnius. Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ekspertai teigiamai įvertino lietuviškų kiaušinių produktų kokybę ir saugą, pranešė Maisto ir veterinarijos tarnyba. JAV ekspertai lietuviškų kiaušinių produktų kokybę ir saugą pradėjo vertinti spalio viduryje - vertinimas truko dvi savaites.

„Audito metu buvo vertinamas maisto saugos ir kontrolės sistemos efektyvumas Lietuvoje. JAV ekspertas gilinosi į Maisto ir veterinarijos tarnybos diegiamas kontrolės ir kokybės užtikrinimo sistemas, vertino teritorinių jos padalinių kompetenciją bei vykdomos kontrolės lygiavertiškumą JAV taikomiems reikalavimams. Be to, auditas atliktas Lietuvos įmonėje, gaminančioje ir ketinančioje eksportuoti į JAV kiaušinių produktus. Vertinant laboratorinių tyrimų atlikimą ir objektyvumą, ekspertas lankėsi Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute", - rašoma tarnybos pranešime.

Derybos su JAV žemės ūkio departamento Maisto saugos ir kontrolės tarnyba dėl kiaušinių produktų eksporto buvo pradėtos 2011 metais. Tarnybos teigimu, šis JAV ekspertų vertinimas yra svarbus žingsnis, siekiant suderinti leidimus eksportuoti kiaušinių produktų gamybos savo produkciją į JAV.

Šiuo metu Lietuvos gamintojai į Ameriką eksportuoja žuvų ir pieno produktus - sūrius, sviestą, varškę ir jos desertus, ledus ir kita. Į JAV išsiųstos ir pirmosios bandomosios mėsos gaminių partijos.  

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.02

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kuris technikos prezentavimo būdas Jums priimtiniausias?
Orai