Jauniesiems ūkininkams siūloma patiems apsispręsti dėl paramos
2015-06-03

Vilnius. Jaunimo noras ūkininkauti pranoko lūkesčius - per šių metų balandį vykusį paraiškų priėmimą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos veiklos sritį „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui" sulaukta 1 354 paraiškų beveik 74 mln. Eur sumai. Šiai priemonei vykusiam paraiškų priėmimui skirta 20 mln. Eur. Konkurencija tarp jaunųjų ūkininkų didelė, tad finansinę paramą šiame etape gaus geriausi projektai.

Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros departamento direktorė Vilma Daugalienė informavo, jog numatytųjų lėšų visiškai pakanka tiems pareiškėjams, kurie yra surinkę daugiau kaip 85 atrankos balus, jeigu Nacionalinė mokėjimo agentūra teigiamai įvertins jų paraiškas.

Pareiškėjų, surinkusių daugiau kaip 85 atrankos balus, prašoma paramos suma siekia 19,9 mln. Eur. Surinkusieji 80 atrankos balų pareiškėjai prašo 7,69 mln. Eur paramos, tie, kurių balas dar žemesnis, atitinkamai prašo 46 mln. Eur paramos. „Jau visiškai aišku, kad tie, kurie surinko 75 balus ir mažiau, šiame etape finansavimo pagal minėtąją priemonę gauti negalės", - pažymėjo departamento direktorė.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Žemės ūkio viceministras Saulius Cironka pabrėžia, jog gera naujiena ta, kad tam tikra lėšų dalis lieka ir tiems pareiškėjams, kurie surinko 80 atrankos balų. „Visiškai padėtis paaiškės tik tuomet, kai Agentūra įvertins visas paraiškas, surinkusias daugiau nei 85 atrankos balus ir bus matyti, ar iš jų tam tikras skaičius paraiškų atkrenta dėl blogo verslo plano ar kitų reikalavimų neatitikimo. Taigi, šiuo atveju turi apsispręsti patys pareiškėjai, ar jiems deklaruoti pasėlius ir pretenduoti į tiesiogines išmokas ar kitas paramos priemones, ar laukti sprendimo iš Agentūros dėl paramos pavirtinimo. Iki birželio 15 d., kol baigsis pasėlių deklaravimas laiko dar yra, tad reikia priimti sprendimus, nes pasėlius deklaravęs jaunasis ūkininkas užbaigia įsikūrimo procesą ir paramos pagal minėtąją priemonę gauti nebegali", - sakė S. Cironka.

Žemės ūkio ministerija kviečia jaunus žmones naudotis visomis galimomis paramos priemonėmis, ar tai būtų tiesioginės išmokos, ar Kaimo plėtros programos priemonės. Paramos lėšų visoms paraiškoms neužteks, todėl svarstoma, ar organizuoti kitą paraiškų priėmimą jaunųjų ūkininkų įsikūrimui.

„Sprendimą galėsime priimti tuomet, kai bus galutinai įvertinta situacija dėl šio etapo paraiškų tinkamumo, tad, kaip matyti, ūkininkai turi priimti sprendimus, ar laukti naujų paraiškų priėmimų, ar tiesiog pradėti veiklą ir dalyvauti modernizavimo priemonėje", - komentavo viceministras.

V. Daugalienė atkreipia dėmesį, jog tuo atveju, jei bus priimtas sprendimas organizuoti kitą paraiškų priėmimo etapą, reikalavimai, kad ūkis būtų įregistruotas prieš metus laiko, kad nebūtų deklaruoti pasėliai, o ūkininkui būtų ne daugiau, kaip 40 metų, išliks, taip pat, atsižvelgiant į pastabas ir pasiūlymus gali būti tikslinamos priemonės taisyklės.

ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai