Įžuvinimo lyderiai - karpiai
2013-05-02

Kėdainiai. Pavėlavęs pavasaris sujaukė įprastus žuvininkų darbus - įžuvinimas vėluoja beveik mėnesį. Tad dabar jie dirba ypač intensyviai, kad spėtų įvykdyti užsakymus. Šį sezoną Kapliuose planuojama parduoti apie 150 tonų žuvies įžuvinimui, maždaug 115 tonų iš jų - karpiai.

Bendrovė „Kaplių žuvys" žuvis augina maždaug 240 ha tvenkinuose, iš jų apie 210 ha - ekologiško vandens. Bendrovės direktorius Arvydas Šurkus teigia, kad ekologija turi pliusų ir minusų. „Dabar lietuviai labai žavisi viskuo, kas natūralu ir bent kiek turi sąsajų su ekologija. Tad mes einame koja kojon su laikmečiu. Natūraliai auginant žuvis tenka daugiau ir ilgiau padirbėti, jos nėra labai greitai nupenimos. Stengiamės išnaudoti vietinius išteklius: tvenkinius tręšiame vietoje augančiomis žolėmis, o žuvis maitiname sveikais visaverčiais pašarais. Net mus nuolat terorizuojančių paukščių nebekeiksnojame", - sako A. Šurkus.

Populiariausi – 150-350 gramų sveriantys dvimečiai karpiukai

Žuvininkai pirmieji Kėdainių krašte šį pavasarį sulaukė ir gandrų, mat šie sparnuočiai sugrįžę glaudėsi ten, kur rado bent kiek atviro vandens ir, žinoma, jame auginamų žuvų.

Ilgiau negu įprasta užsitęsę šalčiai nuostolių nepridarė. „Labai neramiai laukėme, kol nutirps ledas ir pamatysime tikrąją situaciją po žiemos. Senokai neturėjome tokių ekstremalių išmėginimų. Neramino atodrėkiai, temperatūrų kaita. Ledas mums ne priešas, esame įpratę stebėti situaciją po juo. Jei nutinka taip, kad pritrūksta deguonies ir žuvys pradeda dusti, iš karto gręžiame eketes. Pavojų šįmet kėlė tai, kad labai ilgai po ledu buvusios žuvys galėjo labai nusilpti. Tačiau jos peržiemojo palyginti neblogai", - sako A. Šurkus.

Žuvytės operatyviai sukeliamos į specialų transportą ir saugiai pasiekia pirkėjus

Pavasaris įžuvinimu užsiimantiesiems gerokai darbingesnis už rudenį. Didžioji dalis išauginamos įžuvinimo medžiagos lieka Lietuvoje, šiek tiek jos parduodama latviams bei lenkams. „Mūsų žuvis pirkėjai vertina dėl kokybę ir patikimumo. Parduodame vienų, dvejų ir trejų metų karpius, vienmečius amūrus, įvairaus amžiaus lynus bei karosus. Dabar veisiame starkių bandą, tad netolimoje ateityje žvejams pasiūlysime ir jų. O tolimesniuose planuose - dar įvairesnių žuvų, tarp kurių bus ir upėtakių, veisimas bei pardavimas", - sako „Kaplių žuvų" vadovas. Įžuvinimo medžiagos nori įsigyti ir mažų, ir didelių tvenkinių savininkai.

Toks keletą kilogramų sveriantis amūras žuvininkystės ūkyje užauga per trejus metus

Paklausiausi - dvimečiai karpiukai, kurie sveria nuo 150 iki 350 gramų, o jau vasarai baigiantis, gerai šeriami, būna paaugę iki kilogramo. Tada mėgėjams lieka tik imti meškeres į rankas ir su bičiuliais traukti į žvejybą.

Specialistai įspėja, kad su naujai įsigyta įžuvinimo medžiaga galima atsivežti ir įvairių ligų. Ypač pavojinga į turimus ir jau pradėtus žuvinti vandens telkinius leisti žuvytes, pasigautas iš ežerų ir upių.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Lietuvoje drastiškai mažėja gyvulių skaičius. Kaip tai vertinate?
Orai