Iki deklaravimo pradžios - tik mėnuo
2014-03-17

Vilnius. Liko lygiai mėnuo iki žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios - šiemet jis prasidės balandžio 14 d. ir truks iki birželio 15 d. Nauja tai, kad bus mokama perskirstymo išmoka, kuri leis sumažinti tiesioginių išmokų skirtumus tarp stambiųjų ir smulkiųjų žemdirbių. Gera žinia ir pieno gamintojams - jie gaus papildomą paramą, kuri sieks apie 40,7 mln. litų. 

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) ragina ūkininkus, kurie jau apsisprendė, kur ir ką augins, neatidėlioti deklaravimo, nes už kiekvieną uždelstą dieną po termino pabaigos NMA paramą mažins 1 proc.

Šiemet paramos schema išliks tokia pati, kaip ir 2013 metais. Pasėlių deklaravimo metu pareiškėjai, pateikę vieną paraišką, galės prašyti tiesioginių išmokų už žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus bei mėsinius galvijus ir mėsines avis, taip pat išmokų už plotus pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemones.

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Šiemet taikoma perskirstymo išmoka, kitaip dar vadinama išmoka už pirmuosius hektarus, leis sumažinti tiesioginių išmokų skirtumus tarp stambiųjų ir smulkiųjų žemdirbių. Tarkime, ūkininkas deklaruoja 100 ha, vadinasi, už juos gaus pagrindinę išmoką, o už pirmuosius 30 ha gaus dar ir perskirstymo išmoką. O tie, kurie dirba mažiau kaip 30 ha, gaus padidintą išmoką už visus savo hektarus", - deklaravimo naujovę pakomentavo ministras V. Jukna.   

Kadangi Lietuva perskirstymo išmokoms skirs 10 proc. tiesioginės paramos lėšų ir rems pirmuosius 30 ha, tai bendra VIPS (Vienkartinės išmokos už plotus schema) išmoka 2014 m. bus 392 Lt/ha, o perskirstymo išmoka sieks 101 Lt/ ha. Pavyzdžiui, 10 ha ūkiui vidutinė išmoka bus apie 493 Lt/ha, 100 ha ūkiui - 422 Lt/ha, 1000 ha ūkiui - 395 Lt/ha. Taigi, smulkieji ūkininkai išmokas už vieną hektarą gaus didesnes, o stambieji  - mažesnes.

O pieno gamintojams, kurie šiais 2013-2014 kvotos metais parduoda pieną perdirbti arba tiesiogiai vartoti, šiemet numatoma papildomai skirti apie 40,7 mln. litų paramą. Deklaruodami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus, jie paraiškoje turės pažymėti, kad pageidauja gauti ir šią paramą.

Preliminarus išmokos dydis - 28 Lt už parduoto pieno toną. Tikslus išmokos dydis paaiškės vėliau, baigus paraiškų administravimą ir paaiškėjus šios paramos gavėjų skaičiui.

ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai