Į sandėlius važiuoja drėgnesni grūdai
2012-08-17

Ukmergė, rugpjūčio 17 d. Per pačią rugiapjūtę subjurę orai menkina grūdų kokybę, bet jų kiekiu supirkėjai nesiskundžia. Palankūs metai ir ūkininkams - supirkimo kainos nors ir banguoja, tačiau kol kas gerokai lenkia pernykštes. Minimalių kainų prognozės nepasitvirtino. Tiesa, pastarąją savaitę į sandėlius atvažiuoja gerokai drėgnumo normas viršijantys grūdai.

AB „Jonavos grūdai" Ukmergės grūdų sandėliai iš augintojų perka rapsus, rugius ir kviečius ir kvietrugius. Šiuo metui į grūdų sandėlius pristatyta apie 7 000 tonų šių grūdų (pernai tuo pat laiku į aruodus buvo suberta gerokai mažiau - 5 000 tonų).

Vien žieminių rapsų jau priimta 2 700 t, kai tuo tarpu praeitais metais tuo pačiu laiku jų į aruodus buvo suberta tik 400 tonų.

Dojus agro 19 09 10

Ukmergės grūdų sandėlių vedėjas Alfredas Čekanavičius sako, kad tai palankios žiemos rezultatas - šiemet pasėliai neiššalo ir neišmirko. Rugsėjo pradžioje dar laukiama ir nemenko vasarinių rapsų derliaus.

Ukmergės grūdų sandėliuose kviečių supirkta 1 600, rugių - 520, kvietrugių - 1 900 tonų.

A. Čekanavičius teigia, kad pastarąją savaitę į sandėlius atvažiuoja gerokai drėgnumo normas viršijantys grūdai. Rapsų bazinis drėgnumas neturi viršyti 14 proc., tačiau į džiovyklas keliauja net 20 procentų drėgnumo siekiantys grūdai.

Labiausiai nukentėjo rugiai. Anot A. Čekanavičiaus, I klasės rugių šiemet net nėra, mat didžioji dalis jų pažeista ligų. Rugius ypač „skriaudžia" fuzariozė. Jos pažeisti grūdai įgauna pilką arba rausvai oranžinę spalvą, dažnai būna daug smulkesni už sveikuosius, kaupia toksines medžiagas. Užkrėsti grūdai priskiriami IV klasei ir superkami mažiausiomis kainomis.

Pasak A. Čekanavičiaus, nepasisant šių nesklandumų, dėl kainų javų augintojai šiemet bėdoti neturėtų. Nors nuo rugiapjūtės pradžios jos dar nenusistovėjusios, kinta bangavimo principu - kiek nukritusios vėl pakyla į aukštesnį lygį.

Šiuo metu I klasės kviečiai supirkėjų įvertinti 770 Lt/t, kvietrugiai - 630, II klasės rugiai - 520, žieminiai rapsai - 1 620 Lt/t. Pernai kviečių kaina neperkopė 640, kvietrugių 520, rugių - 510, rapsų - 1 470 Lt/t.

Išdžiovinti ir išvalyti grūdai jau pradėti vežti į Jonavos sandėlius. A. Čekanavičius sako, jog jei reikalai eis kaip planuota, dar ketinama priimti apie 7 000 tonų grūdų ir rapsų. Šiemet įsirengus naujus valymo įrenginius, šie darbai vyksta greičiau.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai