Į darbų saugą ūkininkai žiūri aplaidžiai
2013-08-21

Šilutė. Gyvulininkystės ūkių šiame rajone mažėja, tačiau esami stambėja,  didėja gyvulių bandos, ūkininkų sodybos gražėja. Vis dėlto ir pažangiausiems ūkiams dar yra kur pasitempti.

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) Šilutės biuro vadovė, gyvulininkystės konsultantė Ina Edita Kuzmienė sako, kad pirmosios sutartys su LŽŪKT Šilutės biuru dėl ūkių atitikimo kompleksinės paramos (valdymo ir geros agrarinės bei aplinkosaugos būklės) reikalavimams vertinimo buvo sudarytos prieš 3 metus. Šiuo metu tokių priskaičiuojama jau beveik 100, ir jų sąrašas vis dar pildosi. 80 ūkių jau įvertinta.

„Pokyčiai akivaizdūs, tačiau šiemet prie visko prisidėjo dar ir ūkinių gyvūnų gerovės reikalavimai, – galiu drąsiai teigti, kad padėtis gyvulininkystės ūkiuose Šilutės rajone gerėja, - teigė I. E. Kuzmienė. – Ypač toli yra pažengę ūkiai, kurie iš pat pradžių dalyvauja Kaimo plėtros programos priemonėse“.

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Šilutės biuro vadovė, gyvulininkystės konsultantė Ina Edita Kuzmienė sako, kad ypač toli yra pažengę ūkiai, kurie iš pat pradžių dalyvauja Kaimo plėtros programos priemonėse

„Dar turime problemų dėl mėšlo šalinimo iš tvartų ir jų vėdinimo. Tokias fermas būtina modernizuoti, – sakė I. E. Kuzmienė. – Apmaudžiausia, kai žmogus skuba pasistatyti naują tvartą, o tik paskui žiūri, ką pamiršęs padaryti...“

Vis dar pasitaiko problemų dėl cheminių priemonių naudojimo ir tvarkymo. Tačiau didžiausią problemą I. E. Kuzmienė įžvelgia darbų saugos srityje.

„Nemažai ūkininkų į darbų saugą žiūri aplaidžiai. Kai kurie vis dar neturi darbdavio pažymėjimo ir darbų saugos dokumentų. Vienas sako: „Žinau, kad reikia, bet neturiu“, o kitas, žiūrėk, įdarbina žmogų, ir tiek. Apie pasekmes nepagalvoja, - pasakojo LŽŪKT Šilutės biuro vadovė. – Gerai, kol viskas gerai. Tačiau nelaimės atveju jie turėtų didelių nemalonumų“.

Tokiems ūkininkams LŽŪKT siūlo papildomą paslaugą – parengia darbų saugos dokumentaciją. 80 proc. išlaidų ūkininkams kompensuojama. Kaip ir už viso ūkio vertinimą.

Prisimindama ūkių vertinimo pradžią (vertinti ūkius Šilutės rajone pradėta 2010– ųjų rugsėjį), I. E. Kuzmienė sakė, jog tuomet jautėsi didelė ūkininkų baimė, kad sudarę sutartį dėl ūkio vertinimo gali pirma laiko prisišaukti kontrolierius iš Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA).

„Pradžia visada sunki. Tačiau, kai pamokai, tai ir tas baubas nebėra toks baisus, - sakė I. E. Kuzmienė. – Tiesa, nuogąstavimų dėl kontrolierių iš NMA dar ir dabar pasitaiko. Bet kai žmonėms paaiškini, jog ūkiai tam ir vertinami, kad jie sužinotų savo veiklos trūkumus ir laiku juos pašalintų, jų nuomonė dažniausiai pasikeičia“.

MŪ inf.

LYTAGRA 19 07 04 mob
Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai