Gyvulių augintojus kol kas gelbsti šiltas ruduo (papildyta)
2014-10-13

Vilnius. Artėjant žiemai padėtis gyvulininkystėje tampa nenuspėjamai bloga. Ūkininkų kantrybę sekina ne tik trečdaliu sumažintos pieno ir galvijų supirkimo kainos, bet ir atitinkamų instancijų operatyvių veiksmų trūkumas sprendžiant dėl Rusijos apribojimų susidariusią padėtį.

Prieš keletą savaičių apsidžiaugę pažadais leisti į Turkiją gabenti gyvus galvijus, žemdirbiai sako vėl gyvenantys laukimu. „Štilis", - taip situaciją apibūdina Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos generalinis direktorius Jonas Sviderskis (nuotr.). - Jokio judėjimo žadėta linkme. Buvom šnekėję su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, gavome žodinį pažadą, kad jau leis išvežti. Mūsų asociacija raštu kreipėsi tiek į Žemės ūkio ministeriją, tiek į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (VMVT), prašydama atšaukti draudimą išvežti gyvus galvijus į kitas šalis, bet oficialaus atsakymo taip ir negavome".

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija taip pat prašė inicijuoti patikras, ar prekybininkai, perdirbėjai, viešojo maitinimo įstaigos, turgavietės teikia teisingą informaciją vartotojams apie žalios mėsos ir iš jos pagamintų produktų kilmės šalis, tačiau ir čia jokių sprendimų nematyti.

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Prekybos centrų tikrinimai nereikalauja papildomų investicijų, reikia tik iniciatyvos. Jeigu pieno supirkimo kainos nukrito trečdaliu, o parduotuvėje pabrango, nesinori tikėti, kad viskas čia gerai.  Jeigu esame tokie solidarūs, tai visi vienodai pasidalinkime tą naštą. Konkurencijos tarnyba parašė raštą, kad yra du ūkio subjektai -  perdirbėjai ir prekybininkai, tai jų reikalas šitą dalyką susireguliuoti. Aš nemanyčiau, kad taip yra. Briuselyje siekiama, kad nesąžiningus prekiautojų veiksmus kontroliuotų pačios šalys. Gal ir maržą nustatinėtų priverstine tvarka. O mes vis kažko delsiame, laukiame. Prašėme skubos tvarka įvesti prekės ženklą visai Lietuvoje užaugintai ir pagamintai produkcijai ženklinti, tačiau visos šios priemonės įgyvendinamos tik diskusijų lygmenyje. Sprendimo kaip nėra, taip nėra", - sako J. Sviderskis.

VMVT tikina, kad jokio oficialaus rašto ar kreipimosi iš Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos dėl patikrų negavo. Pasak VMVT atstovės spaudai Jurgitos Savickaitės, įvertinę riziką bei į kitų asociacijų išsakytas abejones dėl galimai klastojamos mėsos produktų kilmės šalies, VMVT specialistai atliko tikslinius patikrinimus dėl sveriamos mėsos ženklinimo, įskaitant ir kilmės šalies deklaravimą. Patikrinimų rezultatai buvo skelbti liepos mėn. VMVT interneto svetainėje.

Pasak J. Sviderskio, kol kas gyvulių augintojus gelbsti ilgas šiltas ruduo. Jaučiai vis dar ganosi ganyklose, laukuose, tačiau atvėsus orams nebus kur jų laikyti, nes tvartuose vietas užima jauni veršeliai.

„Vykdėme valdžios paprašymą didinti gyvulininkystę, pieno gamybą ir gavome atgal per nosį", - reziumuoja J. Sviderskis. LŽŪBA į artimiausią planuojamą prezidiumo posėdį ketina kviestis Žemės ūkio ministerijos ir Seimo Kaimo reikalų komiteto atstovus rimtam pokalbiui, nes ilgiau laukti gyvulių augintojai nebegali.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai