Grūdų paruošimas ūkyje užtikrina didesnes pajamas
2012-07-31

Jonava, liepos 31 d. Javapjūtei įsibėgėjant, elevatoriai dirba visu pajėgumu, ūkininkai džiaugiasi geromis grūdų supirkimo kainomis, nors dažnai ne visa mokama suma į ūkininko kišenę subyra. Jonavos rajono augalininkystės ūkio savininko Algirdo Sasnausko (nuotr.) skaičiavimu, nemažai ūkininkų dideles pinigų sumas praranda parduodami grūdus tiesiai iš lauko, jų neišdžiovinę ir neišvalę.

„Kai suskaičiuoji, kiek netenki atiduodamas tiesiai iš lauko, supranti, kad duotum žmogui tiek uždirbti, tai jis gyventų labai pasiturinčiai. Pavyzdžiui, jei drėgmės sumažinimas vienu procentu kainuoja 10 Lt/t, tai atvežtų iš lauko 14 proc. drėgnumo rapsų išdžiovinimas iki reikiamų 8-8,5 proc. atsieina apie 60 litų. Ir tai tik vienos tonos kaina, tad ar įsivaizduojate, kiek ūkininkas pinigų negauna, jei, tarkime, 15 ar 25 tonų priekabą grūdų atveža", - sako A. Sasnauskas. Jo žodžiais, savo ūkyje bent jau pusę tų pinigų išleidžiant, grūdus galima idealiai paruošti.

Ir tai tik dalis prarandamų pinigų. Algirdas iš patirties žino, kad nesąžiningi grūdų supirkėjai nepraleidžia progos pasipelnyti nustatydami grūdų klasę. „Neturint tinkamų svarstyklių ūkyje, ne tik dėl išvežamų grūdų svorio apgauna, bet ir klasę mažesnę parašo nei realiai yra", - pastebi kelis kartus neteisybę savo kailiu patyręs ūkininkas, ypač nusivylęs supirkėjais, paimančiais grūdus tiesiai iš lauko.

Dojus agro 19 09 10

Sasnauskų šeimos ūkis (Algirdas ūkininkauja kartu su sūnumi Pauliumi bei dukra Vaida) dirba per 270 ha žemės, augina žieminius ir vasarinius rapsus bei kviečius, rugius. Visuose trijuose ūkiuose užauginti grūdai pirmiausia nuosavoje džiovykloje paruošiami iki reikiamo drėgnumo, išvalomi ir tik tada į elevatorių vežami, kur parduodami iš karto arba priduodami laikyti, jei kainos nepalankios būna.

Sasnauskai šiemet nusprendė statyti šiuolaikinius grūdų bokštus. Tad jei Nacionalinė mokėjimo agentūra patvirtins projektą ir skirs paramą sūnaus Pauliaus ūkiui modernizuoti Jonavos rajone išdygs grūdų bokštai su elektroninėmis svarstyklėmis ir modernia laboratorine įranga grūdų kokybei nustatyti.

„Už grūdus gaunamų pinigų lyg ir užtektų, tačiau esu principingas, negaliu žiūrėti, kaip mus mausto ir mūsų triūsu uždirbtus pinigus kiti lengva ranka pasiima", - sako daugiau kaip penkiolika metų žemės ūkio versle besisukantis Algirdas Sasnauskas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai