Grūdų elevatoriuose - darbymetis, bet paromis eilėse stovėti nereikia
2012-08-16

Vilnius/Jonava, rugpjūčio 16 d. LRT radijo laidoje „Ryto garsai" pokalbyje su žemės ūkio ministru Kaziu Starkevičiumi vienas didžiausių Lietuvos ūkininkų, „Agrokoncerno" vadovas Ramūnas Karbauskis pareiškė, kad grūdų augintojams eilėje prie valstybės valdomos įmonės „Jonavos grūdai" tenka laukti maždaug parą. Tačiau šios bendrovės vadovas Vilmantas Tovenskas teigia, kad ūkininkams eilėse reikia laukti ne ilgiau kaip 5 valandas.

V. Tovenskas sako, kad pastarosiomis dienomis eilės prie Jonavos elevatoriaus padidėjo, tačiau ūkininkams paromis eilėje laukti nereikia. „Kiekvieną rytą susidaro 30-40 transporto priemonių eilė, bet į eilę ūkininkai stoja dar naktį, kad būtų pirmi eilėje ir galėtų suspėti dar kelis reisus atlikti. Pavyzdžiui, šiandien Ukmergės rajono Žemės ūkio bendrovės „Taujėnų sodai" vairuotojas Raimondas Kaziūnas prieš vidurdienį, 11.30 val., jau antrą kartą grūdus atvežė. Pirmą kartą su grūdais jis elevatoriuje buvo 7 val. ryto, - aiškino „Jonavos grūdų" vadovas. - Jonavos elevatorius grūdus laboratoriniam patikrinimui priima nuo 7 iki 22 val., o visus patikrintus iškrauna nepalikdamas kitai dienai. Praktiškai elevatorius grūdus krauna visą parą."

Šiuo metu Jonavos elevatorius priima visas kultūras. „Mes priimame grūdus iš ūkininkų daugeliui stambių supirkėjų, kurie aprūpina ūkininkus trąšomis bei cheminėmis medžiagomis. Jonavos elevatorius yra vienas didžiausių Lietuvoje grūdų paruošimo paslaugų teikėjų, dar turime talpų grūdams bei rapsams priimti. Nuolat veikia trys grūdų priėmimo punktai, priimantys bei išrūšiuojantys 120-160 t/ha grūdų", - kalbėjo V. Tovenskas.

Dojus agro 19 09 10

Pasak jo, grūdai atvežami 20-26 proc. drėgnio, todėl nuolat dirba dvi galingos džiovyklos, išdžiovinančios iki 2 tūkst. tonų grūdų. „Dar nebuvo taip, kad stabdytume grūdų priėmimą dėl džiovyklų", - tikino „Jonavos grūdų" direktorius.

Iki šios dienos Jonavos elevatoriuje sukaupta per 40 tūkst. t grūdų bei rapsų. „Tikimės, kad tokį pat kiekį dar galėsime priimti iki sezono pabaigos. Daugelis kaimyninių elevatorių jau užpildyti arba jau stringa, todėl pas mus atveža grūdus ir iš tolimesnių rajonų. Esame išnuomoję iš „Lietuvos geležinkelių" 13 grūdvežių, nors buvome prašę 50. Jais klientų grūdus siunčiame į Klaipėdos uostus, bet su tiek mažai vagonų daug neišveši. Klientai, turintys savo elevatorius ir išnuomotus vagonus, pirmiausia stengiasi atlaisvinti savo elevatorius, - paaiškino V. Tovenskas. - Džiaugiamės kartu su ūkininkais geru derliumi, dalijamės ir bendrais rūpesčiais."

Kėdainių r. ūkininkas Nerijus Povilauskas užvakar (rugpjūčio 14 d.) į „Agrokoncerno" grupei priklausančio Šeduvos agrocentro grūdų elevatorių atvyko 6 val. 15 min., o namo, pridavęs ekstra klasės kviečius, grįžo apie 14 val.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai