Geresnės sąlygos pirkti įrangą lizingu
2013-10-14

Vilnius. Ūkininkai, žemės ūkio bendrovės ir kooperatyvai bei kitos kaimo vietovėje veikiančios produkcijos supirkimo ir perdirbimo įmonės nuo lapkričio 1 d. galės palankesnėmis sąlygomis įsigyti naujos (nenaudotos) gamybinės įrangos ar įrenginių iš finansinės nuomos (lizingo) bendrovių - Žemės ūkio paskolų garantijų fondo teikiamos garantijos riba padidinta iki 60 proc.

Kita naujovė - panaikintas finansinės nuomos (lizingo) sutarties minimalus trejų metų laikotarpio apribojimas, nuo šiol lizingo sutartys gali būti sudaromos bet kokiam laikotarpiui.

Žemės ūkio paskolų garantijų fondui suteikta teisė bankams ir kredito unijoms teikti iki 80 proc. garantijas dėl kreditų, suteiktų gyvulininkyste užsiimantiems ūkio subjektams, jeigu kredito lėšos bus naudojamos gamybinių pastatų įsigijimui, jų statybai ar rekonstrukcijai, gamybinei įrangai ir gyvuliams įsigyti.

Dojus agro 19 09 10

Be to, atsižvelgiant į tai, kad ūkyje vykdomos veiklos riziką sumažina ir žemės ūkio augalų draudimas (įskaitant sodus, vaiskrūmius ir kt.), Fondas teiks iki 80 proc. garantijas kredito įstaigoms dėl kreditų, teikiamų ūkio subjektams, apdraudusiems bet kokius žemės ūkio augalus.

Vyriausybės 2013 m. spalio 9 d. nutarimu „Dėl Žemės ūkio paskolų garantijų fondo" taip pat yra patikslintos nuostatos dėl garantinio įsipareigojimo įvykdymo kredito įstaigoms bei finansinės nuomos (lizingo) bendrovėms. Šie pakeitimai leis sumažinti Fondo riziką finansinius nuostolius tolygiai pasidalinant su kreditą ar lizingo paslaugas suteikusia įstaiga.

„Norime pasidžiaugti, kad veiklą reglamentuojančio nutarimo pakeitimai patvirtinti ir jau netrukus ūkio subjektai galės naudotis dar palankesnėmis garantijų teikimo sąlygomis" - sako Žemės ūkio paskolų garantijų fondo direktorė Danguolė Čukauskienė (nuotr.). - Šie pakeitimai labai svarbūs pereinamuoju laikotarpiu, kai naujo laikotarpio ES finansinė parama Lietuvos dar nepasiekė, o palankesnės garantijų teikimo sąlygos, žemdirbiams leis lengviau planuoti investicijas bei pasiskolinti iš kredito įstaigų bei lizingo bendrovių."

ŽŪPGF inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai