Daržininkai ima ankstyvųjų kopūstų derlių
2013-06-13

Kėdainiai. Kėdainių daržininkai ima kopūstų derlių. Lančiūnavos ūkininkas Vidmantas Girdzijauskas pirmąsias ankstyvųjų kopūstų galvas nukirto birželio 10-ąją. Ūkininkas prognozuoja mažesnį šiųmetį derlių ir aukštesnes kainas.

„Šįkart kopūstus imame maždaug savaite vėliau negu ankstesniais metais. O ir geru derliumi girtis negalime: galvos nedidukės, jos susbrendusios nevienodai. Tenka vaikščioti po laukus ir ieškoti tų, kurios pakankamai kietos ir gali keliauti pas pirkėjus. Todėl kol kas pasakyti, kokį derlių viename hektare užauginome, negaliu", - pirmojo derliaus įspūdžiais dalijasi ūkininkas.

Anot jo, šiųmetis pavasaris daržininkams pateikė nemažai išmėginimų. „Pavasarinė sėja vėlavo maždaug tris savaites. Kai jau galėjome išeiti į laukus, tada teko labai operatyviai viską atlikti, nes darbai, užgriuvę vienu metu, tiesiog vijo vienas kitą. Skuba ir greitis turi savo neigiamų padarinių. Turėjau ir papildomai technikos samdyti, ir daugiau talkininkų kviesti. Tad išlaidų sėjos metu mūsų ūkis turėjo gerokai daugiau negu pernai", – pasakoja V. Girdzijauskas.

Vaderstad 12 05

Ūkininkas augina apie 100 hektarų kopūstų. Jis renkasi įvairias veisles, kurios galvas pradeda brandinti vasaros pradžioje ir baigia sukti vėlyvą rudenį.

Vidmantas Girdzijauskas abejoja, ar šįmet jo auginamų daržovių laukai atrodys taip kaip pernai

Šiųmetis pavasaris išbandymų negailėjo. Lančiūnavoje ir jos apylinkėse iki šiol iškrito labai nedaug kritulių. „Ne vienas kiek toliau gyvenantis kolega guodėsi, kad laukai permirkę, o mes savo daržoves turėjome laistyti. Tai ir rezultatą turime gana įvairų: ten, kur palaistėme, augalai atrodo gana neprastai, tačiau tuose laukuose, kur laistymui laiko nei galimybių neturėjome, vaizdas skurdokas. Pagal dabartinę situaciją panašu, jog sulauksime maždaug perpus mažesnio derliaus negu pernai ar užpernai", - nelinksmą faktą konstatavo patyręs daržininkas.

V. Girdzijausko sandėliuose dar yra likę ir pernykščio derliaus kopūstų, tačiau jis beveik visas užsakytas ir tuoj pasieks pirkėjus. „Jau ne vieni metai laikausi nuostatos, kad kopūstų reikia užauginti tiek ir išmokti juos saugoti taip, kad senųjų užtektų iki naujojo derliaus. Su šia užduotimi susitvarkome neblogai", - sako V. Girdzijauskas.

Daržininkas prognozuoja, kad šįmet daržovės bus gana brangios. Tam įtakos turės ne tik vėlavęs ir derlių sumažinęs pavasaris, bet ir nepaliaujamai Europą plaunančios liūtys. „Puikiai žinome, kad į mūsų šalį įvežama daug daržovių ir vaisių iš šiltesnių pietinių Europos šalių. Dabar situacija jose gana sudėtinga. Kai kur laukai tiesiog išplauti ir jokio derliaus nebus. Tad daržovių iš svetur sulauksime mažiau. O kadangi ir mūsų derlius kuklesnis, tai kainos bus didesnės negu ankstesniais metais. Mums, daržininkams, tai nebloga žinia, juk brangiau parduodami daržoves sumažinsime padidėjusius jų auginimo sąnaudas ir menkesnio derliaus netektis", - sako V. Girdzijauskas.

Be kopūstų lančiūnaviškis augina bulves, burokėlius, kitas daržoves. Jų derliaus V. Girdzijauskas kol kas nelinkęs prognozuoti.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai