Cukrinių runkelių sėja truko pusantro mėnesio
2014-05-23

Kėdainių r. Šiųmetis pavasaris užminė mįslių daugeliui žemdirbių. Ankstyvas atšilimas ne vieną sugundė paankstinti sėją. Kai kurie cukrinių runkelių augintojai ryžosi avantiūrai ir pirmąsias sėklas į žemę subėrė dar kovo dešimtąją.

Vėliau, balandžio pradžioje, sėją pristabdė lietūs, tad ją užbaigti buvo galima apie balandžio vidurį ir antroje pusėje. Pasak žemės ūkio kooperatyvo „Kėdainių krašto cukriniai runkeliai" valdybos pirmininko Algio Šleževičiaus (nuotr.), runkelių pasėliai šiandien atrodo gana skirtingai.

„Pastarųjų dienų smarkūs lietūs pasėliams žalos nepridarė. Bėdų buvo tada, kai smarkiai palijo prieš Velykas. Tada ant žemės susidarė stora pluta ir tos sėklos, kurios buvo tik subertos į žemę, negalėjo prasimušti", - šiemetinės sėjos ypatumais dalijosi A. Šleževičius.

Pasak žemdirbių, idealiausiai atrodo tie laukai, kurie cukriniais runkeliais buvo užsėti balandžio 15-18 dienomis. Tuo laiku pasėti runkeliai atrodo gražūs, stiprūs, puikiai auga.

Ūkininkavimas nuolat įtraukia į riziką. „Gamtos nesuvaldysi ir norimų orų neužsakysi. Mums patiems tenka spręsti, kur ką ir kada sodinti bei sėti. Šie metai itin įdomūs. Mat vien cukrinių sėja užsitęsė nuo kovo 10 dienos iki balandžio pabaigos. Tokio ilgo sėjos laiko dar neturėjome. Dabar galime tik stebėti, kas bus tinkamai surizikavęs, o kas prašovė pro šalį. Kauno ir Kėdainių rajonuose dauguma cukrinių runkelių laukų atrodo neblogai. Kiek teko kalbėti su kolegomis, tai išgirdau, kad tik apie 10 procentų laukų yra truputį retesni augalai", - sakė patyręs cukrinių runkelių augintojas.

Šiomis dienomis runkeliai tarpsta tarsi mielinis pyragas - lauke netrūksta drėgmės, yra pakankamai šilta. „Laukuose vaizdas gražus, tad ir nuotaikos bent jau kol kas puikios tiek tarp Vidurio Lietuvos, tiek tarp Suvalkijos žemdirbių", - konstatavo A. Šleževičius.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai