Cukriniai runkeliai auga kaip ant mielių
2013-06-27

Kėdainių r. Cukrinių runkelių pasėliai šiemet atrodo gražiai, tačiau dabar svarbu juos apsaugoti nuo ligų. Tai akcentuota vieno didžiausio šalyje cukrinių runkelių augintojų - šeimyniniame tėvo ir sūnaus Antano ir Manto Pacaičių ūkyje Kėdainių rajone - šią savaitę surengtoje lauko dienoje.

Pacaičiai iš viso augina apie 600 hektarų cukrinių runkelių ir kaskart taikydami naujausias technologijas pasiekia puikių rezultatų.

Nors pavasaris gerokai vėlavo, tačiau runkelių augimas neatsilieka nuo įprastiniais metais stebimų tarpsnių. „Patys stebėjome orų prognozes ir užfiksavome, kad gegužę vidutinė temperatūra buvo net dviem laipsniais aukštesnė negu Ispanijoje. Tad runkeliai auga tarsi ant mielių", - pastebi Žemės ūkio kooperatyvo „Kėdainių krašto cukriniai runkeliai" valdybos pirmininkas Algis Šleževičius.

Dojus agro 19 09 10

Augintojams neramu tik dėl vieno - jau pradeda plisti ligos. Pavienių rudmargės bei baltulių židinių augintojai randa Jonavos ir Kėdainių rajonuose. Todėl svarbu nepavėluoti nupurkšti runkelius fungicidais. Taip pat jau reikia augalus maitinti boru, manganu bei kitais mikroelementais.

„Dabar didžiausias mūsų priešas - gresiančios ligos. O joms plisti sąlygos pastarosiomis savaitėmis tiesiog idealios. Ligos labiausiai plinta, kai naktimis oro temperatūra nekrenta žemiau 15, o dienomis kyla aukščiau 25 laipsnių šilumos. Būtent tokiais orais ir gyvename jau kuris laikas. Kolegos pastebi, kad runkeliams saulės ir šilumos turime pakankamai, trūksta tik drėgmės", - įsitikinęs A. Šleževičius.

Žemės ūkio kooperatyvas „Kėdainių krašto cukriniai runkeliai" vienija 250 žemdirbių. „Glaudžiai bendradarbiaujame su perdirbėjais, tad bendromis pastangomis jau dveji metai mušame rekordus. Tikimės, derlių rekordus gerinsime dar ne vienerius metus", - optimistiškai nusiteikęs A. Šveževičius.

Pacaičių ūkyje susirinkę augintojai apžiūrėjo, kaip atrodo skirtingų veislių bei tręšimo variantų augalai. Jų teigimu, vaizdas labai neblogas, tačiau prognozuoti rezultatų nesiryžta niekas. „Kai kasime runkelius, tada ir kalbėsime apie derlių. Juk dar gali būti visko: ir škvalų, ir liūčių, ir alinančių kaitrų", - prognozuoti nesiryžo augintojai.

Fabrikas „Nordic Sugar Kėdainiai" bendradarbiauja maždaug su 400 cukrinių runkelių augintojų. Pernai jiems pavyko užauginti rekordinį derlių - vidutiniškai prikasta net po 63 tonas viename hektare. Tai yra 11 tonų daugiau negu užpernai pernai, kai buvo užauginta po 52 t/ha.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai