Buvusiame darželyje – pieno perpylimo stotis
2013-08-05

Šilutė. Pavasarį Laučiuose pradės veikti pirmoji pieno perpylimo stotis Šilutės rajone.
Didžiausias pieno gamintojų kooperatyvas Klaipėdos apskrityje „Pamario pienas“ stotį rengia buvusiame vaikų darželyje.

Šiuo metu 1 tūkst. kv. m patalpose, kurias kooperatyvas įsigijo rudenį iš Šilutės rajono savivaldybės, triūsia statybininkai: betonuoja, tikrina taplyklas.

„Pamario pieno“ direktorė Edita Katutienė sakė, kad pritaikytame buvusiame vaikų darželyje veiks ne tik pieno perpylimo stotis. Keliose patalpose ketinama laikyti įvairias prekes, skirtas pieno ūkiams, kurias pienvežių vairuotojai ūkininkams pristatys į namus.

Be to, kooperatyvas, turėdamas kur saugoti ir pirkdamas didesnius kiekius įvairių pašarų priedų, papildų savo kooperatyvo nariams galėtų suteikti palankesnes sąlygas tokioms prekėms įsigyti.

Šiuo metu „Pamario pienas“ per parą surenka apie 25 t pieno. E. Katutienė pastebi, kad šiemet, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, pieno kiekis mažesnis maždaug 10 proc. Būsimojoje pieno perpylimo stotyje ketinama kaupti ne mažiau kaip 26 t pieno. Tokį kiekį talpina eksportui pritaikyti didelės talpos pienvežiai.

„Pamario pienas“ bendradarbiauja su didžiausiais Lietuvos pieno perdirbėjais, yra įdomūs užsienio klientams. „Esame prekiavę su lenkais ir su latviais“, –teigia kooperatyvo direktorė. Parduodamas didesnius kiekius pieno, kooperatyvas gauna palankesnę kainą ir gali daugiau mokėti pieno gamintojams.

Į „Pamario pieno“ kooperatyvą prieš 11 metų buvo susibūrę po kelias karves laikę ūkininkai, steigėjai iš Rusnės ir Uostadvario. Šiuo metu kooperatyvas vienija 250 narių, 40 proc. jų –vidutiniai ūkininkai, kurie savo karves skaičiuoja dešimtimis ir jau turi pieno šaldytuvus.

Pasak E. Katutienės, Klaipėdos apskrityje, kaip ir Lietuvoje, pastebima galvijų mažėjimo ir kaimo senėjimo tendencija. „Manau, kad po kurio laiko mažų punktelių iš viso nebeliks, nes sparčiai mažėja žmonių, laikančių po vieną ar kelias karves. Tie, kurie investavo į pieno ūkius, pasistatė fermas, įsigijo šaldytuvus, šia veikla versis ir ateityje arba tai darys jų vaikai“, – sako E. Katutienė.

Kooperatyvas, veiklą pradėjęs dviejuose pieno surinkimo punktuose, per dešimtmetį gerokai išsiplėtė. Dabar pieno surenkama 40 kartų daugiau nei veiklos pradžioje: du kooperatyvo pienvežiai aplanko ūkininkus ir mažųjų tiekėjų pieno surinkimo punktus keturiuose rajonuose.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai