Būsima pieno perdirbimo įmonė ruošia sau darbuotojus
2013-11-07

Kaunas. Žemės ūkio kooperatyvas „Pienas LT" ir Kauno technologijos universitetas (KTU) pasirašė paramos sutartį, pagal kurią „Pienas LT" įsteigė šio universiteto keturiems studentams 36 tūkstančių litų vertės stipendijas. Stipendijas gavę jaunuoliai galės dirbti ŽŪK „Pienas LT" pieno perdirbimo gamykloje, kuri šiuo metu statoma Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ).

KTU rektorius Petras Baršauskas pažymėjo, kad finansinė parama studentus skatins ne tik planuoti karjerą pieno pramonėje, bet ir dalyvauti moksliniuose tyrimuose, taip gilinant savo žinias ir įgūdžius.

Dviem KTU Cheminės technologijos bei Mechanikos ir mechatronikos fakulteto bakalauro studijų absolventams bus skirtos 800 litų vertės stipendijos, o dviem paskutinio kurso magistro studijų maisto technologijos ir inžinerijos bei Mechanikos ir mechatronikos studijų programų studentams - net 1000 Lt vertės parama. Stipendijos visiems keturiems studentams bus mokamos kiekvieną mėnesį vienerius mokslo metus, tai yra 10 kalendorinių mėnesių.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Kauno technologijos universiteto rektorius Petras Baršauskas (kairėje) ir žemės ūkio kooperatyvo „Pienas LT" administracijos vadovas Justinas Milušauskas

ŽŪK „Pienas LT" administracijos vadovas Justinas Milušauskas sako, kad tokių specialistų, kokie bus reikalingi pieno perdirbimo gamykloje, Lietuvos aukštosios mokyklos šiuo metu, deja, neruošia. Tačiau Kauno technologijos universitete yra kokybiškam mokymuisi būtinos laboratorijos, kuriose studentai gali gilinti žinias apie kokybės tikrinimo subtilybes, vadovaujami aukščiausios kvalifikacijos lektorių.

Stipendijas gausiantys studentai savo baigiamiesiems darbams taipogi galės pasirinkti temas, susijusias su pieno pramone.

Įprastą išsilavinimą turintys laborantai ŽŪK „Pienas LT" gamyklos laboratorijoje rūpinsis pieno kokybės kontrole bei nustatys pieno miltų sudėtį. KTU absolventai bus atsakingi už kur kas sudėtingesnes ir specialaus išmanymo reikalaujančias sritis - mikrofiltraciją ir ultrafiltraciją. Jie tikrins, ar pagaminta produkcija atitiks gaminiui keliamus reikalavimus.

ŽŪK „Pienas LT" pieno perdirbimo gamykla Kauno LEZ pradės veikti 2014 m. pabaigoje. Tikimasi, kad visa jos produkcija bus eksportuojama, o absoliuti gaminių dauguma pateks į Vakarų valstybes.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai