Avansinių išmokų dar laukia beveik pusė pareiškėjų
2013-11-26

Vilnius. Avansines išmokas už 2013 metais deklaruotus žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus šiuo metu yra gavę apie 81 tūkst. pareiškėjų iš 150 tūkst. deklaravusiųjų. Avansines išmokas numatyta baigti mokėti iki gruodžio 1 dienos.

Vienkartinės išmokos už plotus avanso dalis sudaro 200 Lt/ha. Pasak Nacionalinės mokėjimo agentūros Komunikacijos skyriaus  Viešųjų ryšių poskyrio vedėjos Aistės Mileikaitės, mokant avansinę išmoką, pirmumas suteikiamas pareiškėjams pagal prioritetinius kriterijus.

Jei paraiškose nenustatyta neatitikimų ir yra atlikti visi reikiami patikrinimai, avansines išmokas pirmiausiai gauna tie pareiškėjai, kurie:  yra pieno gamintojai; yra deklaravę pasėlius; yra deklaravę pievas ir ganyklas ir turi sutartinių gyvulių; turi ilgalaikių finansinių įsipareigojimų, dalyvauja įgyvendinant investicinius projektus ar turi didelių finansinių sunkumų dėl išskirtinių nepalankių sąlygų.

NMA lapkričio 21 d. duomenimis,  avansinių išmokų išmokėta 354 mln. 898 tūkst. litų paramos 80 626 pareiškėjams. Viso deklaravusiųjų šiais metais yra 149 322 asmenys.

A. Mileikaitė primena, kad tiesioginės išmokos mokamos dalimis iki dviejų kartų per metus nuo gruodžio 1 d. iki kitų kalendorinių metų birželio 30 dienos.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai