Augalų purškimas - neskriauskime nei žmogaus, nei gamtos
2015-06-19

Šakių r. Renginyje „Grūdo kelias" buvo paliesta ir aplinkosaugos problema. Šiuo metu tai ypač aktuali tema. Augalų purškimui naudojamos cheminių medžiagų normos vis labiau griežtinamos, todėl tiek dabar, tiek ir ateityje ūkininkai susidurs su rimtu iššūkiu - kaip efektyviau panaudoti chemines medžiagas mažinant išlaidas, kad būtų gautas maksimalus derlius.

Vienas iš būdų efektyviai ir saugiai dirbti - naudoti aukščiausios kokybės purkštuvus. Šiuolaikiniai purkštuvai yra tokios ištobulintos konstrukcijos, kad gali saugiai dirbti net ir sudėtingomis oro bei reljefo sąlygomis.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Renginio metu pristatyti kompanijos „Ivabaltė" savaeigiai purkštuvai Damman-trac 2000 H S4 Highlander ir ROGATOR RG 635C. Pirmajame iš jų ant sijų sumontuota konstrukcija - uždara kamera, kuri sudaro galimybes dirbti net ir vėjuotomis sąlygomis: srautas neišsklaidomas

Dėl aukštos prošvaisos (nuo 1,1 iki 1,8 m) savaeigis purkštuvas Damman-trac 2000 H S4 Highlander tinkamas dirbti kukurūzų ir rapsų pasėliuose. Pastaruosiuose kaip tik ir buvo parodytos jų galimybės. Beje, rapsai A. Blockio ūkyje auginami pagal skandinavišką technologiją. Rudenį, sėjos metu, duodama nemažai azoto (NPK(S) 17-11-12 (10) 350 kg/ha), ta pati trąšų norma kartojama pavasarį, taip pat tręšiama boru ir nuolat iki pat žydėjimo nedideliais kiekiais duodama sieros (kad augalas spėtų ją pasisavinti, mat siera netgi judresnė už azotą). Taip auginami rapsai turėtų duoti ne mažesnį kaip 5 t/ha derlių.

Įmonės „Chemcentras" Žemės ūkio padalinio vadovas Ernestas Zaleckas atkreipė dėmesį į sprendimą, apsaugantį nuo rapsų sėklų išbyrėjimo iš ankščių

„Rapsuose dar ne visi darbai nuveikti. Tikriausiai esate girdėję, kaip bręstančių rapsų laukuose pukši atsidarinėdamos ankštys. Po dviejų-trijų savaičių, kai ankštaros dar bus lanksčios, bet 50 proc. sėklų jose bus subrendusios, lauką apdorosime produktu Twin Pack. Dvejų metų tyrimai parodė, kad apdorojus šiuo produktu rapsų pasėlius, išsaugoma 160-180 kg/ha (jei kuliama optimaliu laiku) arba net 300 kg/ha derliaus (jei kuliama pavėluotai)", - nuo ankštarų atsidarinėjimo apsaugantį produktą rekomendavo įmonės „Chemcentras" Žemės ūkio padalinio vadovas Ernestas Zaleckas.

Renginyje ūkininkams buvo pateiktos išsamios žieminių ir vasarinių kviečių, žieminių rapsų, cukrinių runkelių ir pupų auginimo technologijos. Pastarųjų specifiką išsamiai paaiškino ASU Žemės ūkio ir maisto mokslų instituto direktorius doc. Evaldas Klimas. Jis pabrėžė, kad demonstruotas pupų Bioro laukas garantuotai yra vienas gražiausių Lietuvoje: tai lėmė puikus dirvožemis (56 našumo balų priesmėlis), laiku atlikta sėja (balandžio 24 d.), kokybiška sėkla ir subalansuotas tręšimas. Pasirodo, mitas, kad pupoms nereikia azoto - be jo neįmanoma gauti 6 t/ha derliaus. Pupos nepakenčia aukštai esančio gruntinio vandens ir rūgščių dirvožemių.

Žemdirbiai galėjo daugiau sužinoti apie mobilios programėlės išmaniam ūkininkavimui „Farmis" „SOS agronomo" funkciją ir jos naudą.

„Mobili aplikacija padės kontroliuoti ūkio darbuotojus, technikos parką, atlikti sandėlio likučių kontrolę, stebėti naujausias grūdų kainas, sekti lietaus radarą bei online rėžimu išsikviesti agronomo pagalbą", - sakė „Kauno grūdų" agronomė-konsultantė Albina Matkuvienė

Šių metų „Grūdo kelyje", be bendrovės „Kauno grūdai",dar dalyvavo kompanijos „Adama", „Ivabaltė", „Farmis", „Chemcentras", „Yara", „KWS", „APC", „Saatbau", „Autotoja", „AgTech".

Kompanija „AgTech" pademonstravo dirvos ėminių paėmimo aparatūrą. Iš 3 ha imama 15-20 ėminių ir sudaromas vienas mėginys, kuris tiriamas laboratorijoje Vokietijoje. Geriausias tyrimų laikas - rudenį (iš karto po derliaus nuėmimo) arba pavasarį (bet po paskutinio tręšimo turi būti praėjusios 6 savaitės)

„Pradėję organizuoti šį renginį pamatėme, kad jis labai reikalingas tiek ūkininkams, tiek savo naujoves pristatančioms augalininkystės srityje dirbančioms kompanijoms. „Grūdo kelias" yra vieta, kur ūkininkai sužino aktualiausias naujienas, pamato, kaip realiai atrodo laukai, kuriuose buvo taikytos skirtingos javų auginimo technologijos. Kompanijų atstovai, savo ruožtu, gauna atgalinį ryšį iš ūkininkų, išgirsta jų vertinimus ir nuomones. Matome, kad šis renginys teikia daug naudos, todėl jį organizuosime ir ateityje", - kalbėjo įmonių grupės „KG Group" vadovas Tautvydas Barštys.

„KG Group" vadovas Tautvydas Barštys akcentavo kokybiškos žaliavos išauginimo svarbą, nes tai yra geros galutinės produkcijos garantas

Kartu jis pabrėžė, kad šimtametes darbo tradicijas turinti įmonė („Kauno grūdų" istorija siekia 1890 m.) visada kreipė dėmesį į žaliavos kokybę, todėl pastaraisiais metais itin akcentuojamos pačios naujausios auginimo technologijos, daug dėmesio skiriama šiuolaikiniams agronominiams sprendimams. Pasak T. Barščio, užtikrintas kelias nuo žaliavos paruošimo iki kokybiško produkto garantuoja stabilumą ir konkurencingumą rinkoje.

Ūkininkai renginio metu tradiciškai dalyvavo paramos aukcione. Visi surinkti pinigai bus skirti Šakių vaikų globos namų vaikų svajonėms įgyvendinti.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai