BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Ūkis
Augalų būklė Joniškio rajone: sunku kontroliuoti piktžoles
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Joniškio r. Pavasaris į Joniškio laukus ateiti neskubėjo. Pirmuosius ženklus pradėjo rodyti kovo 14 dieną, kai vėjas atnešė šiltesnio oro bangą. Kaip keitėsi situacija pasėliuose?

Prasidėjusi augalų vegetacija nuteikė optimistiškai. Žuvo ar išretėjo pavieniai pasėliai. Oras greitai nešilo. Nebuvo labai didelių temperatūros skirtumų tarp dienos ir nakties. Dirvos buvo šlapokos ir šaltos, bet pavieniai ūkininkai nelaukė, kol augalai visiškai atsibus, ir pradėjo pasėlius tręšti.

Balandžio 18–25 d. naktimis oro temperatūra artėjo prie 0 °C, o dienomis saulė įkaitindavo virš 20 °C, buvo vėjuota, pūtė stiprokas, sausas, šiltas pietinių krypčių vėjas. Vėjas ir saulė intensyviai džiovino dirvos paviršių, nors gilesniuose sluoksniuose dar buvo šlapia.

Bioversija 2024 04 26 m7

Dirvos paviršius įšilo iki reikiamos temperatūros dirvos mikroorganizmų ir bakterijų veiklai, augalams pasiimti maisto medžiagas susidarė palankios sąlygos.

Dirvos paviršiuje drėgmės trūksta nuo balandžio III dekados. Jos padaugėdavo tik po lietaus. Drėgmė dirvoje sparčiai seko: nuo balandžio 18 d., kai 10 cm gylyje buvo 15,07 proc., gegužės 2 d. – 7,33 proc., gegužės15 d. – 3,24 procento.

Gilesniuose dirvos sluoksniuose, pagal gegužės 15 d. duomenis, drėgmės situacija tokia: 20 cm gylyje – 6,59 proc. (gegužės 8 d. buvo 9,34 proc.), 30 cm – 15,34 proc. (19,94 proc.).

Dėl tokių dirvos sąlygų sudėtinga pasėliuose kontroliuoti piktžoles. Net ir žieminiuose javuose galime sulaukti antros piktžolių bangos, kai kibiuosius lipikus reikės naikinti vamzdelėjimo tarpsniu. Vasarojuje Joniškio r. situacija turėtų būti geresnė, jei lietus vėl neaplenks.

Visą straipsnį skaitykite agroakademija.lt.

Parengta: pagal agroakademija.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos